Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23388 miejsce

Lubuskie. Skatował psa i wyłupił mu oczy. Mieszkańcy w szoku

Jeden zwyrodnialec skatował psa i wyłupił mu oczy. Inny uderzał o ścianę domu reklamówką ze zwierzęciem w środku. Z kolei myśliwy postrzelił psa biegającego koło zabudowań! Mieszkańcy są wstrząśnięci. Trwają poszukiwania sprawców tych bestialskich czynów.

 / Fot. Eugen. D/CC BY-SA 3.0Ale to zaledwie najświeższe informacje, jakie pojawiły się w doniesieniach lubuskich mass mediów.

- Nie mogę powstrzymać się od płaczu! - mówi dla W24 pani Zofia spod zielonogórskiej miejscowości, Barcikowice. - Serce mi się wciąż kraja, jak musiały te bezbronne zwierzątka cierpieć - mówi. Pan Andrzej z Kożuchowa dodaje: - Dla takich zwyrodnialców powinny kary być jak najsurowsze. Lecz takie dostają u nas pijani kierowcy...

- Szok, niedowierzanie, wściekłość i bezsilność! - stwierdza krótko 19-letnia Patrycja z Lubieszowa.

Lubuszanie są wstrząśnięci porażającą wiadomością, że kilka dni temu w lesie koło Wygnańczyc (powiat wschowski), jeden z grzybiarzy natknął się na bestialsko skatowanego psa. Zwierzę błąkało się wokół. Nie tylko było zmaltretowane, ale też barbarzyńca wyłupił psu oczy!

Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania sprawcy. We Wschowie i w okolicznych miejscowościach pojawiły się plakaty z wizerunkiem skatowanego zwierzęcia. Fotografia jest bardzo drastyczna.

- Po przewiezieniu psa do weterynarza stwierdzono, że zwierzę jest krańcowo wycieńczone, nie reaguje na bodźce, ma opuchniętą czaszkę oraz pozbawione jest oczu. Z uwagi na ciężki stan psa, weterynarz podjął decyzję o jego uśpieniu - poinformowano nas w Prokuraturze Rejonowej we Wschowie, która będzie nadzorowała sprawę zmaltretowanego psa.

Rzecznik wschowskiej policji Tomasz Szuda powiedział, że policja jak na razie nie natrafiła na ślad sprawcy i liczy na pomoc mieszkańców: - Mamy nadzieję, że sprawcę odnajdziemy. Są już przesłuchiwane osoby, które mogą coś wiedzieć na ten temat - uzupełnił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Glosa do tekstu: Minister Finansów określił maksymalną na 2013 r. stawkę opłaty od posiadania psów w wysokości 119,93 zł od jednego psa rocznie. W praktyce może to oznaczać, że polskie zubożałe gminy, w poszukiwaniu swojej egzystencji, z tej zachęty Ministra Finansów skorzystają i wywindują do granic możliwości opłatę za posiadanie psa. Szacuje się, że maksymalna granica będzie to 100 zł rocznie za jednego psa. Nie trzeba być jasnowidzem, że stawka ta nie będzie do przełknięcia dla wszystkich właścicieli psów, którzy nimi się starannie opiekują, zapewniając im humanitarne warunki bytu. Nastąpi zmasowane porzucanie bezbronnych zwierząt, będą zwyrodniałe mordy. To będzie pogrom! PS: po zebraniu materiałów do powyższego tekstu, również i ja musiałem to odchorować, by do jako takiej powrócić psychicznej równowagi. Czy doprawdy pragniemy nadal czynić takie piekło dla zwierząt?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie , tego czytać się nie da .
Już sam tytuł jest porażający .
Kary kary , solidne kary może powstrzymają takie bestie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Juz sam tytuł powoduje, że normalnemu czlowiekowi żołądek podchodzi do gardła. Niestety - od czasu do czasu jakaś ludzka bestia, żyjąca "normalnie" wśród ludzi daje upust swoim nienormalnym instynktom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brak słów (cenzuralnych), by to skomentować!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.