Facebook Google+ Twitter

Lubuskie. Spowodowali kolizję, pobili pokrzywdzonego i… wymusili okup!

W Świebodzinie (Lubuskie) doszło do drogowej kolizji. Sprawca wraz z pasażerami pobili pokrzywdzonego kierowcę, zmuszając go do napisania oświadczenia o jego winie i wypłaceniu kwoty 20 tys. zł jako kosztów powypadkowych. Rozbójnicy znaleźli się już za kratkami.

To był feralny piątek 13 maja br. dla 38-letniego mieszkańca Zielonej Góry i jego pasażera, mieszkańca Szczecina. Podróżując samochodem przez Świebodzin uczestniczyli w drogowej kolizji. Sprawcą wypadku był 26-letni mieszkaniec Zgorzelca, który także jechał z pasażerami: 38-letnim mężczyzną i 27-letnią kobietą.

Uczestnicy zdarzenia udali się na pobliski parking, aby dokonać niezbędnych formalności dokumentacyjnych kolizję.

- Tutaj nagle doszło do wymuszenia rozbójniczego dokonanego na poszkodowanym i jego pasażerze - opowiada dla Wiadomości24pl, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, prokurator Grzegorz Szklarz. - Sprawcy działali bardzo brutalnie.

Trójka sprawców kolizji napadła na pokrzywdzonych, bijąc ich, grożąc uprowadzeniem i pozbawieniem ich życia, a także pozbawieniem życia członków ich rodziny. W końcu wymusili na poturbowanych napisanie oświadczenia, w którym pokrzywdzony kierowca przyznaje się, że to on spowodował celowo kolizję i wobec tego zapłaci za szkody powypadkowe kwotę w wysokości 20 tys. zł.

Sprawcy zażądali przekazania pieniędzy w ustalone miejsce we Wrocławiu.

Poszkodowany całą sytuację zgłosił policji.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego we Wrocławiu przygotowali zasadzkę na miejscu przekazania okupu w dniu 20 maja br. Aresztowali sprawców tuż po wręczeniu im przez zielonogórzanina żądanych pieniędzy. Nie obyło się, niestety - jak to ujmuje rzecznik prokuratury - bez nie zastosowania środków przymusu bezpośredniego, bowiem rozbójnicy stawiali opór, a jeden z nich próbował serwować się ucieczką.

Sąd Rejonowy w Świebodzinie zastosował wobec wobec dwóch mężczyzn tymczasowy areszt, nie stosując tej kary wobec kobiety, mimo wniosku prokuratora. Całej trójce grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W tej chwili trwają dalsze czynności dochodzeniowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ola łałek
  • ola łałek
  • 24.05.2011 17:58

jejku...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Cholewa
  • Marek Cholewa
  • 24.05.2011 14:02

O ile wiem to możną salwować się ucieczką !!! a nie serwować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.