Facebook Google+ Twitter

L.U.C at him!

Muzyka, książka, film i grafika. Wszystkie te cztery elementy łączy w sobie PLANET L.U.C, okrzyknięty jednym z najlepszych projektów artystycznych 2008 roku. Już niedługo samemu będzie można się przekonać ‘z czym to się je’, bowiem L.U.C startuje z tegoroczną trasą koncertową.

L.U.C / Fot. materiały prasowe Przybyli na występ L.U.C'a, słuchacze zostaną uraczeni kosmiczną dawką niezwykle energetycznej muzyki, wykonywanej przez żywy jazzowy skład. Publiczność zostanie przeprowadzona przez SztamPoland, obnażający polską mentalność i popkulturę za pomocą lirycznej publicystyki, wyrażanej w tekstach deklamowanych przez L.U.C-a, aż do idyllicznej krainy WITU, gdzie L.U.C spotka m.in. Czaka Norisa. Syntetyczne bity zastąpione zostaną przez beatboxy (ustna perkusja) Zgasa - dwukrotnego mistrza Polski w tej dziedzinie. Można spodziewać się zatem, niekwestionowanej mieszanki gatunkowej, okraszonej jazzowymi improwizacjami i solówkami doskonałych muzyków jazzowych.

Słów kilka o artyście:
L.U.C to założyciel, lider, współproducent muzyczny, wokalista i autor tekstów Kanału Audytywnego (K.A.). W roku 2007 wraz z K.A. skomponował eklektyczną muzykę m.in. do spektaklu 'C-Aktiv' opartego na tekstach Stanisława Witkacego (28 PPA), która połączyła najrozmaitsze style, skupiając na jednej scenie tak różnorodnych artystów, jak m.in. Jan i Maria Peszek, Agnieszka Dygant, Jacek Borusiński i Doda.

Choć jego produkcje są nisko budżetowe, wyróżniają się oryginalnymi pomysłami, dystansem i świeżym surrealizmem (picie herbaty i jeżdżenie na deskorolce pod wodą, prasowanie żelazkiem dziurawych ulic Wrocławia czy konsumpcja kanapek z przedłużaczem). Okładka Planet L.U.C / Fot. materiały prasowe - Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki, lecz na tę, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tę, która się z nim rozmija - komentuje swoją twórczość L.U.C.

Koncert inaugurujący trasę koncertową PLANET L.U.C odbędzie się 27 lutego 2009, o godz. 19.00 w Teatrze na Woli w Warszawie.

Koncert odbędzie się w składzie: L.U.C - wokal ŃEMY - sample i elektronika ZGAS - beatbox i skrecze MARCIN SPERA - bas i kontrabas ADAM LEPKA - trąbki i flety MACIEK MAZUREK – gitary.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A Zgas czasem nie zdobył znów mistrzostwa w tym roku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.