Facebook Google+ Twitter

Luc Besson gościem festiwalu Off Plus Camera 2012

Reżyser tak kasowych przebojów jak "Nikita", "Piąty element" czy "Leon zawodowiec" pojawi się podczas krakowskiego festiwalu. Luc Besson będzie promował swój najnowszy film oraz zasiądzie w jury konkursu głównego "Wytyczanie drogi".

Oficjalne logo festiwalu Off Plus Camera / Fot. Materiały prasoweCo roku, organizatorzy festiwalu filmowego Off Plus Camera zapraszają do Krakowa największe gwiazdy światowego kina. Wśród nich znaleźli się m.in. Jane Campion, Tim Roth czy Peter Weir. Podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji festiwalu również nie zabraknie wielkich nazwisk - jednym z nich jest Luc Besson. Jeden z najbardziej znanych francuskich reżyserów w Krakowie będzie promował swoją najnowszą produkcję.

Choć "Lady" wiele tytułem nie obiecuje, ale jego niezwykła fabuła wszystko wynagradza. Film opowiada historię Aung San Suu Kyi, laureatki pokojowej nagrody Nobla i liderki birmańskiej opozycji, która po skończeniu studiów na Oxfordzie wybiera walkę o demokratyczne zmiany w swojej ojczyźnie.

Nie był to łatwy wybór, ponieważ po drugiej stronie medalu znalazł się jej umierający na raka mąż. Jak Michelle Yeoh poradziła sobie w roli przywódczyni politycznej, która 15 lat spędziła w areszcie domowym? Na to pytanie odpowiedz poznają wszyscy, którzy pojawią się na krakowskiej premierze filmu.Poza tym Luc Besson wraz z innymi ekspertami zasiądzie w jury międzynarodowego konkursu "Wytyczanie drogi", którego główną nagrodą będzie 100 tysięcy dolarów. Jego przewodniczącym będzie Andrzej Żuławski, znany polski reżyser filmowy, który od pełnometrażowego debiutu fabularnego „Trzecia część nocy” z 1971 roku po ostatnią produkcję „Wierność” z 2000 roku realizuje we Francji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.