Facebook Google+ Twitter

Lucerna - Szwajcaria. Zobacz zdjęcia

Lucerna miasto w Szwajcarii, nad Jeziorem Czterech Kantonów i u stóp góry Pilatus. Słynie z pięknej starówki i najstarszego w Europie mostu-Kapelbridge. Mówi się,że Lucerna to Szwajcaria w pigułce. Jest tu wszystko co można zobaczyć w tym kraju.

1 z 14 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Most Kapelbridge (Kapliczny). W tle Pilatus. Fot. A.Wiosna
Most Kapelbridge (Kapliczny). W tle Pilatus. Fot. A.Wiosna

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Grażyno, jeśli ktoś bardzo chce to zainwestuje kilka minut w googlach. Zrobiłam kiedyś tutaj reportaż z Lucerny z Panoramy Burbaki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, to nie pańska wina. Oczywiście, że nie. Moderator powinien był zwrócić materiał i poprosić o uzupełnienie. Same zdjęcia jako rezultat pstryku , to trochę za mało wg. mojej osobistej oceny, na publikację prasową. Bo artystyczny chyba też nie. ;)) W ogóle zauważam, że ostatnio moderatorzy w24 obijają się mocno, nie motywując i "wyciskając" z autorów, publikując jak leci , co kto podeśle....

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie jest artykuł o Lucernie,tylko kilkanaście zdjęć z krótkiego spaceru po mieście.Byłem tam przejazdem ,kilka godzin zaledwie.
Pogoda była taka jaka była,a zdjęcia- jednym podobają się ,a innym nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, pogoda.. . ;)) to jedna sprawa, a marne opisy to druga. Kilka lat temu zabytkowy most, w dużej części, strawił pożar. Na przedstawionych zdjęciach widać nawet fragment z nowych, świeżych belek modrzewiowych. Między krokwiami są płyty drewniane z malowidłami przedstawiającymi konkretne obrazy- scenki. Nie pamiętam ile ich jest.
A przecież przed wejściem na most jest dokładny opis. Poza tym Lucerna leży w centrum Szwajcarii a jezioro ma w każdym z czterech rogów inną nazwę. To dość ważne w historii Szwajcarii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście szkoda, że nie było słonecznej pogody. Ja znam Lucernę słoneczną, jest uroczo i pięknie, ale pogoda to już inna sprawa.
*5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lucerna jest rzeczywiście prześliczna. A jeszcze tak w słońcu, po jeziorze popływać... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Góry, jezioro, rzeka...
Bardzo piękne, urocze miasto.!))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.