Facebook Google+ Twitter

Łucja z "ósemki" Sopockim Mistrzem Słowa

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 w Sopocie zwyciężyła w drugiej edycji konkursu słowno-logicznego "Sopocki Mistrz Słowa 2012/2013".

 / Fot. Darek SzczecinaMiejski etap konkursu słowno-logicznego „Sopocki Mistrz Słowa 2012/2013” został rozegrany w Szkole Podstawowej nr 9 na sopockim Brodwinie. W finale uczestniczyło 16 uczniów miejscowych podstawówek, którzy w pierwszej części w dwuosobowych zespołach układali wyrazy z podanych zestawów liter. Konkurs opiera się na popularnej grze „Mistrz słowa” firmy Alexander. I właśnie oryginalna gra została wykorzystana do końcowej rozgrywki, do której zasiadło sześcioro najbystrzejszych uczestników.

Po każdym wyrzuceniu kości z literami, zawodnicy mieli zaledwie kilka minut do ułożenia najdłuższego wyrazu. Gra była zacięta i nie wyłoniła od razu zwycięzcy. Potrzebna była dogrywka, która bezspornie wyłoniła zwycięzcę. Tegoroczny tytuł „Sopocki Mistrz Słowa” przypadł Łucji Madziar z sopockiej "ósemki". Tytuł vice-Mistrza Słowa otrzymali: Filip Młotkowski i Julia Zajder z SP-1; Matylda Trella z SP-8 oraz uczniowie SP-9 Kinga Susmarska i Filip Własów. Wojciech Drzewiński - dyrektor SP-9, szkoły organizującej konkurs - zaprasza już teraz do przyszłorocznej edycji konkursu. Zapowiada, że obok uczniów szkół podstawowych wezmą w nim udział także gimnazjaliści.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.