Facebook Google+ Twitter

"Ludobójstwo" na Wielopolu

Już w najbliższy weekend na strychu kamienicy przy Wielopolu 15 w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy Zenona Olecha "Ludobójstwo/Genocide".

 / Fot. Anna RatajczakWystawa/wernisaż nie będzie trwała dłuższy czas - odbędzie się tylko w piątek i w sobotę, w godzinach między 19 a 21. Artysta nie chce tak po prostu pokazywać obrazów, tylko "wrzucić" widza-odbiorcę w przestrzeń angażującą wszystkie jego zmysły, żeby poprzez sztukę i współuczestnictwo w wydarzeniu artystycznym miał on możliwość odkrycia innych, nieuświadamianych na co dzień, poziomów ludzkiej psychiki - i dzięki temu mógł spojrzeć w głąb siebie samego.

Tym samym chce zmusić widza do zastanowienia się nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, do uzmysłowienia sobie, iż nie powinniśmy być bierni w obliczu zjawiska rodzenia się ludobójstwa.

Wystawa jest organizowana przez Fundację "Teatr Wizualny" z Krakowa i została już zaprezentowana w Bonn (16-17.04). Następne pokazy w maju w Krakowie (21-22.05) i w czerwcu w Warszawie (18-19.06) oraz we Lwowie (25-26.06).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.