Facebook Google+ Twitter

Ludovic Obraniak a polska piłka nożna

Pierwszy raz to nie żaden junior o nieprzeciętnych umiejętnościach, tylko już ograny zawodnik chce grać dla naszej kadry. Zastanawia mnie co z tego wyniknie.

Ludovic Obraniak (po lewej) / Fot. EDDY LEMAISTRE/FEP/PANORAMICOd kilku miesięcy podawane są informacje o staraniach młodego pomocnika, który usilnie pragnie grać z orzełkiem na piersi. Co prawda na portalu Sportowefakty.pl przeczytałem artykuł mówiący o tym, iż Obraniak nie może zagrać w naszych barwach ze względu na występ w jednym meczu francuskiej młodzieżówki. Sytuacja Francuza, porównana została do perypetii Mauro Cantoro, który chciał grać w kadrze Janasa.

Nie mogę się zgodzić z tymi informacjami co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze mecz, który zamyka Francuzowi drogę do kadry Leo, był meczem rozegranym w nieoficjalnym terminie FIFA. Dlatego Obraniak może ubiegać się o prawo gry w naszej reprezentacji. Drugim powodem są polskie korzenie dwudziestoczterolatka. Dziadek Zygmunt pochodził z Pobiedzisk koło Poznania. W przypadku Argentyńczyka takie powiązanie nie istniało. Dlatego zestawienie obydwu graczy mijało się z celem. Zastanawia mnie dlaczego PZNP zwleka z podjęciem postępowania w sprawie przyznania obywatelstwa.

Obraniak to piłkarz, który wyrabia sobie bardzo dobrą markę we Francji. Jest jedną z gwiazd OSC Lille. Wraz z Pierre-Alain Frau promował swój klub na wielkich bilbordach w całym kraju. Udział w kampanii reklamowej podkreśla znaczenie zawodnika w klubowej hierarchii. Sprawdzanie tego zawodnika z Metz nie wiązało się tylko z aspektem marketingowym. Przede wszystkim Ludovic to gracz wszechstronny, zbliżony umiejętnościami do byłego gracza flandryjskiej jedenastki – Mathieu Bodmera – który obecnie występuje w Lyonie. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby przyszły Polak ruszył w ślady byłego klubowego kolegi.

Co na to PZPN (?)

Jeżeli zawodnik wykazał się olbrzymią determinacją, zrobił wszystko co w jego mocy. FIFA nie zgłosiła sprzeciwu w tej sprawie to teoretycznie pozostało tylko dopełnić formalności. Właśnie teoretycznie, bo każdy z nas wie jaka jest organizacja pracy w Polskim Związku Piłki Nożnej. Atmosfera zbliżona jest do nazwy ulicy na której znajduje się budynek Sejmu (ul. Wiejska). Kłótnie, samowola, historie z kryminałów (sprawa Ryszarda Adamusa), a obok tego duma związana głownie ze spełnienia postulatów ministra sportu. Dlatego obawiam się o tempo procesu spolszczania francuskiego pomocnika.

Co prawda Grzegorz Lato jest jak najbardziej za przyznaniem obywatelstwa pomocnikowi Lille: - Pomożemy mu w uzyskaniu obywatelstwa. Bardzo nam zależy, by występował dla nas. Dobrze, że prezes wypowiada się a takim tonie. Teraz należy podjąć szybkie, zdecydowane kroki w tym kierunku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Myślę, że jeśli rzeczywiście Obraniak chce grać dla naszej kadry, to świetna sprawa. Uważam, że PZPN również zależy na tak dobrym zawodniku. Oby nie był to tylko szum jak z Podolskim, Boenischem czy kilkoma innymi zawodnikami, którzy deklarując chęć gry dla Polski, pragnęli dostać szybsze powołanie do niemieckiej kadry lub podlizać kibicom.

Jaką drugą stronę medalu przesyłam link do wywiadu:
http://www.kibicpolski.pl/kibic/wywiady/jerzy-engel-dla-kibicpolski.pl-klose-podolski-mymy-ich-nie-stracili-bo-nigdy-ich-nie-mielimy.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kilku takich Obraniaków i walczymy w finale MŚ;)

Swoją drogą fajna sprawa, że taki piłkarz( gra w podstawowym składzie w silnej lidze, strzela dużo bramek jak na defensywnego zawodnika) stara się o grę dla Polski..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby się udało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałbym szybko sprostować wzmiankę o decyzji FIFA. A mianowicie władze nie zgłosiła sprzeciwu, jak również nie powiedziała zdecydowanego TAK. O szczegółach można przeczytać na stronie www.gazeta.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.