Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11031 miejsce

Ludovico Einaudi wystąpi w Polsce. Kompozytor ścieżki dźwiękowej do filmu "Nietykalni" zagra w Krakowie

Ludovico Einaudi, kompozytor muzyki do takich filmów, jak „Nietykalni”, „Doktor Żywago” czy „To właśnie Anglia” wystąpi 12 września w Krakowie.

 / Fot. materiały prasoweLudovico Einaudi urodził się w 1955 roku w Turynie jako wnuk pierwszego demokratycznego prezydenta Włoch. Rodzina spodziewała się, że zostanie kolejnym reformatorem lub wybierze karierę naukową, Einaudi czuł jednak potrzebę odcięcia się od historii swojej rodziny, aby w pełni stać się sobą. Szybko odkrył, że życie bez muzyki jest zbyt puste – zupełnie jak w słynnym utworze Johna Cage’a „4’33”, w którym nie usłyszymy nic oprócz ciszy.

Swoją przygodę z pianinem rozpoczął, kiedy miał sześć lat. Dzięki siostrze poznał buntowniczą muzykę lat 60tych:Hendrixa, Dylana i Stonesów. Jednak prawdziwe muzyczne wykształcenie zdobył u boku uznanego włoskiego kompozytora Luciano Bero. To właśnie on nauczył Einaudiego, że muzyka jest obecna wszędzie – od architektury po drzemiące w każdym człowieku emocje.

Jego najnowszy album, „Elements”, inspirowany jest zarówno starożytnymi greckimi ideami, jak również teoretycznymi rozważaniami Kandinsky’ego. Znajdziemy tu 12 korespondujących ze sobą utworów. Przy nagrywaniu korzystano z pianina, instrumentów smyczkowych, perkusji, gitary i instrumentów elektronicznych. Dało to bogatą i głęboką kompozycję dźwięków połączoną ze świeżymi brzmieniami akustycznymi i elektronicznymi.

Koncert Ludovico Einaudiego w ICE Kraków 12 września tego roku będzie doskonałą okazją, by wysłuchać najpiękniejszych utworów artysty w kameralnej atmosferze.

Bilety w cenach od 179 zł wejdą do sprzedaży w poniedziałek 15 lutego o godz. 10.00 na www.LiveNation.pl.

(mat. prasowy)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.