Facebook Google+ Twitter

Ludzie bawią się, śledząc obieg banknotów i podróże pluszaka

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-10 14:22

Dzięki internetowym portalom społecznościowym możemy śledzić drogę banknotów, wysłać pluszaka w podróż czy otrzymać pocztówkę z drugiego końca świata.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://creativecommons.org/ns#" about="http://www.flickr.com/photos/pomo/2870369810/"Bookcrossing to projekt powstały w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych, mający na celu promowanie czytelnictwa i ułatwienie dostępu do książek. W praktyce - książka zarejestrowana na stronie www.bookcrossing.pl otrzymuje numer identyfikacyjny. Następnie zostaje "uwolniona", pozostawiona w miejscu publicznym, aby ktoś inny mógł ją znaleźć i przeczytać. Dzięki systemowi monitoringu można śledzić losy książki: sprawdzić, kto, gdzie i kiedy ją czytał, a także przeczytać recenzje czytelników. Tworzone są także "półki", specjalnie oznakowane miejsca, gdzie znajdziemy większą liczbę książek, których spis jest dostępy na stronie internetowej. Krótko - biblioteka bez karty i bibliotekarza.

Pluszak w podróży dookoła świataKrólik w podróży / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:04900_Toy_Rabbit.jpgJeśli dzieciństwo już za wami, ale nie chcecie, żeby wasz pluszowy przyjaciel wylądował na strychu albo w piwnicy - wyślijcie go w podróż! Zabawkę rejestrujemy na stronie www.toyvoyagers.com. Następnie można zostawić ją w dowolnym miejscu licząc, że zostanie szczęśliwie znaleziona lub przesłać użytkownikowi poznanemu na forum, który pomoże jej w podróży - "oprowadzi" po ciekawych miejscach, zrobi zdjęcia i umieści na stronie projektu. Każda zabawka ma "Misję Życia", która określa co pluszak chce zwiedzić i zrobić w trakcie swojej podróży, na przykład: "zwiedzić Amsterdam", "spotkać inną zabawkę". Każdy może pomóc w realizacji tej misji, zabierając pluszaka na wycieczkę.

Pieniądze w obieguCelem strony www.EuroBillTracker.com jest śledzenie przemieszczania się banknotów euro. Po co? Dla zabawy i żeby zdać sobie sprawę z tego, że pieniądze przed trafieniem do naszego portfela przebywają długą i ciekawą drogę. Coś w tym jest, skoro bawi się w to ponad 150 tys. osób, w tym 350 Polaków, chociaż my na wejście do strefy euro musimy jeszcze poczekać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Pocztówka z…" bardzo ciekawe. 5 *****

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.