Facebook Google+ Twitter

Ludzie będą mogli stać się niewidzialni

Gazety na całym świecie donoszą o dokonaniu naukowców amerykańskiego Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, którym udało się ukryć trójwymiarowy przedmiot za pomocą specjalnego materiału.

 / Fot. Wikipedia. Licencja GNUŚwiatowe media opisują odkrycie grupy naukowców amerykańskich, które przybliżyć ma świat nauki ku stworzeniu sposobów na ukrywanie dużych przedmiotów przed ludzkim okiem. Materiał odkryty przez specjalistów, którymi kieruje Xiang Zhang, jest w stanie załamać światło wokół przedmiotu, przez co nie jest on widoczny dla człowieka.

Dostrzegamy przedmioty, ponieważ odbieramy promienie świetlne, docierające do niego. Efekt, który można osiągnąć za pomocą wynalezionego materiału porównać można do efektu ukrywania przez wodę części przedmiotów, jakie się w niej znalazły. Specjalne tworzywo zbudowane zostało z metali oraz mieszanki materiałów takich jak teflon czy ceramika. Na razie Amerykanom udało się osiągać wyniki na mikroskopijnej wielkości przedmiotach. Naukowcy twierdzą jednak, że w przyszłości można będzie zastosować owe osiągnięcia na większą skalę, czyniąc niewidzialnymi. np. ludzi.

Już teraz świat nauki zdaje sobie sprawę, iż osiągnięcie może być wykorzystywane przede wszystkim w działaniach militarnych. Możliwość czynienia żołnierzy niewidzialnymi z pewnością zrewolucjonizuje wojskowość.
Jednak odkrycie powłoki ukrywającej ludzi, będzie miało wpływ nie tylko na utylitarne dziedziny życia, bowiem po dalszych sukcesach naukowców żadne dziecko nie popadnie już w stan rozmarzenia, czytając o bajkowych czapkach niewidkach.


Źródła m.in.: "The New York Times", CNN, NBC

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawostka która może nieźle namieszać ; )
Plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawa informacja. Żałuję, że dopiero teraz do niej dotarłem. Oczywiście +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.