Facebook Google+ Twitter

"Ludzie honoru" wydawnictwa WAM nagrodzeni we Wrocławiu

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-03-10 14:27

8 marca, w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, odbyła się uroczystość wręczenia nagrody "Ambasador Nowej Europy". Trzecią nagrodę otrzymała książka Alexandry Lapierre "Ludzie honoru", która ukazała się nakładem wydawnictwa WAM.

Alexandra Lapierre "Ludzie honoru" / Fot. Okładka książki Przyznając nagrodę dla wydawnictwa WAM za książkę Alexandry Lapierre "Ludzie honoru" jury tak uzasadniło swoją decyzję:
Solidny podkład wiedzy historycznej, jaką można z tej książki pozyskać, przy barwnej i wartkiej narracji, umiejętność zaangażowania czytelników w losy swego bohatera - wszystko to sprawia, że powieść Alexandry Lapierre łączy walory książki naukowej i pasjonującej lektury.


Przeczytaj recenzję książki Alexandry Lapierre "Ludzie honoru"

Na szczególne uznanie zasługuje staranne wydanie, a zwłaszcza edytorskie dodatki będące przewodnikiem po książce: solidna bibliografia, indeks nazw osobowych i geograficznych, słowniczek kaukaskich regionalizmów, historyczne mapki opisywanych miejsc wydarzeń na Kaukazie czasów Szamila (terytoria dzisiejszej Czeczenii, Dagestanu i Gruzji), a także reprodukcje XIX-wiecznych obrazów plastycznie przybliżające głównych bohaterów powieści.

Nagrodę "Ambasador Nowej Europy" ustanowiło Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu, wydawca dwumiesięcznika "Nowa Europa Wschodnia" i kwartalnika "New Eastern Europe", we współpracy z Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Czytelnik
  • Czytelnik
  • 12.03.2012 01:02

Mnie też wydała się interesująca

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałem z ciekawością5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
6945
  • 6945
  • 11.03.2012 08:21

Zgadzam się całkowicie z Panem Piotrem: Podstawa, to solidność... autorka książki jest tego żywym dowodem i bardzo dobrze, że została za swoją pracowitość należycie doceniona. To była benedyktyńska robota połączona z wielką fantazją i talentem literackim.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytelnik
  • Czytelnik
  • 11.03.2012 07:41

Od dłuższego czasu czytam recenzje Pani Ewy nie tylko w tym serwisie i sądzę, że przez tak długi okres zebrała się w jej biblioteczce spora kolekcja tytułów. Prowadzi Pani konsekwentnie bardzo pożyteczną działalność oświatową, godną naprawdę najwyższego szacunku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.03.2012 07:00

Gratuluję autorce książki i dziękuję autorce artykułu za zwrócenie uwagi na tę wartościową książkę... dla mnie fascynującą lekturę o ludziach z dawno minionej epoki pięknych i szlachetnych bohaterów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podstawa, to solidność. W bibliotekach leży dużo bubli, które po przeczytaniu potrafią zniechęcać młodzież do czytania książek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.