Facebook Google+ Twitter

Ludzie Janusza Palikota. Kim są ci, którzy weszli do Sejmu?

Wynik wyborów z 9 października jest zdecydowanym sukcesem Ruchu Palikota. Lider partii może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w polityce, był posłem na Sejm V i VI kadencji. Jednak ludzie startujący z Komitetu Wyborczego Ruchu Palikota nie są zawodowymi politykami, w większości to działacze społeczni. Kim są ludzie Janusza Palikota, którzy weszli do Sejmu?

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiJedyny mandat w Krakowie dostała Anna Grodzka, liderka listy. Urodziła się jako mężczyzna i mając dorosłego syna, zdecydowała się na operację zmiany płci. Jest zatem pierwszą osobą transseksualną w polskim Sejmie. Jest znaną działaczką społeczną, działającą na rzecz praw osób LGBT.

Robert Biedroń, który formalnie nie należy do partii, to pierwszy zdeklarowany homoseksualista w polskim parlamencie. Pomimo że mieszka w Warszawie, dostał w okręgu gdyńskim blisko 17 tys. głosów. Szerszej publiczności znany jest z wydania "Tęczowego elementarza" oraz z zatrzymania podczas Marszu Niepodległości rok temu. W środowisku LGBT jest znany dzięki licznym kampaniom społecznym, jest współzałożycielem Kampanii Przeciw Homofobii.

Czytaj także: Perełki w Sejmie i Senacie: sportowcy, transseksualistka, agent i celebryta

Roman Kotliński to były duchowny Kościoła rzymskokatolickiego oraz redaktor naczelny lewicowego i antyklerykalnego tygodnika "Fakty i Mity". Zdobył mandat w Łodzi, gdzie przed laty przygotowywał się do stanu kapłańskiego. W 1996 przestał być kapłanem i ożenił się. Wcześniej należał m.in. do Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Z okręgu radomskiego dostał się też Armand Ryfiński, prezes zarządu Stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 11.10.2011 15:37

Puryzm Palikota pozwoli nam bezpiecznie dotrzeć do nowoczesnej POLSKI.Jak nie,to pozostanie kukułcze gniazdo!Niektórzy twierdzą,że potrzebna jest natychmiastowa pomoc medyczna grupie Palikota!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiem szczerze, że warto było zagłosować na RPP żeby teraz móc czytać te wszystkie zawzięte komentarze. :D
Cieszę się, że taki "rozrabiaka" wylądował w naszym "zapyziałym i zarośniętym pajęczyną" sejmie. Wreszcie coś się tam może pozmienia i nie będziemy non-stop oglądać przepychanek PO-PiS.
Już teraz mam radochę przypominając sobie oburzenie PO i prorokowanie, że tylko z nimi miał jakiegokolwiek szanse, a bez nich zniknie i przepadnie. A tu niespodzianka!! :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
antyklerykałka
 • antyklerykałka
 • 11.10.2011 13:42

Grzegorzu Wink! Podzielam Twoje zdanie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
won kacze poczwary
 • won kacze poczwary
 • 11.10.2011 13:39

Do mendy z 09:20!
Oto typowy wyborca pisuarowy: rasista, homofob, antysemita!Wywal pedała kaczego najpierw z sejmu, a potem pozostałych!

Komentarz został ukrytyrozwiń
błazej
 • błazej
 • 11.10.2011 09:20

Precz pedały i swinie i lesby i transy z sejmu!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
wir
 • wir
 • 11.10.2011 09:16

Wsród tych ludzi będzie także B Klich który w /Radio krakow/ chwalił się reformą w armii .Chcialbym się dowiedzieć - która z "reform!" ta pod Mierosławcem , czy pod Smoleńskiem była głębsza w/g p . Klicha?
Oburzony pan wypowiedzią Pani Kurtyki?Jaki pan sentymentalny?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wynik wyborczy Partii Palikota to "CHICHOT DEMOKRACJI"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olek
 • Olek
 • 11.10.2011 08:10

@Tomek Sroczyński

Wielkie dzięki Tomasz! tekstowa wzmianka o watasze Palikota autorki Bańbor niestety jest niedokończona. Po co pisać jeśli nie do końca.
Jeśli tak ma się przedstawiać przyszła Polska jaką ją widzi Palikot w połączeniu z lewakami, homoseksualistami i ludźmi opowiadającymi sie za skrobankami to wybaczcie ale nie wróży to dobrze.
Klaun niestety wybił się dzięki skrajnie myślącym zbuntowanym ludziom dla których jedynym prawdopodobnie motywem do zagłosowania było opodatkowanie kościoła tak podkreślane w spotach wyborczych Palikota.
Czego tu gratulować? chyba tylko głupoty i krótkowzroczności

Komentarz został ukrytyrozwiń

sa qw. 2mB terroru. 2mB rozumu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Roman Kotliński to bardzo inteligentny i mądry człowiek o wielkim talencie organizacyjnym mający dobrze poukładane w głowie. Czytałem jego artykuły, czytałem jego książkę i naprawdę się cieszę, że mamy kogoś takiego w sejmie. Nareszcie będzie jakaś przeciwwaga dla tych wszystkich "totalnie świętych".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.