Facebook Google+ Twitter

Ludzie listy piszą?

Generacja Y, czyli pokolenie ludzi urodzonych w latach osiemdziesiątych XX wieku cechuje pogoń za karierą oraz utrata wartości moralnych. Wzorcem postępowania stały się media oraz internet.

 / Fot. w24 Zmierza to ku zagładzie samodzielnego myślenia oraz wykształceniu się jednostek, mających na uwadze zaspakajanie wyłącznie swoich potrzeb i ślepych na to, co wokół nich.

Jeszcze 10 lat temu pisano listy, a telefony komórkowe nie były w posiadaniu każdego.

Ich obecność jest sporym udogodnieniem, lecz niestety wraz z internetem w pełni zastąpiły wcześniejsze formy komunikacji.

Nieraz słyszymy stwierdzenie: „Bez telefonu czuję się jak bez ręki”. Należy się z tym zgodzić - w dzisiejszych czasach kontakt bez niego jest utrudniony.

Nasuwa się na myśl pytanie - jak ludzie niegdyś sobie bez nich radzili? Odpowiedź brzmi: radzili sobie, lecz było po prostu trudniej.

Wszystko wymagało większego poświęcenia, ale dzięki temu bardziej ceniliśmy sobie kontakt z drugim człowiekiem. Teraz, mając wielość możliwości, nie chce nam się nawet z nich korzystać. Posiadanie czegoś na wyciągnięcie ręki sprawia, że stajemy się coraz bardziej leniwi.

Pokolenie, które nie poznało innych form komunikacji, nie jest w stanie wyobrazić sobie, że mogłoby być inaczej. Prawda jest taka, że żyjemy w smutnej rzeczywistości, gdzie nie ma miejsca na uczucia wyższe oraz jakiekolwiek „sentymenty”. Wiele robimy na pokaz, a mało komu udaje się uchronić swoją tożsamość przed globalnym atakiem ujednolicenia poglądów.
Z pewnego punktu widzenia dzisiejszy świat stoi otworem dla ludzi ambitnych i żądnych sukcesu.

Szkoda tylko, że hasło przewodnie wielu z nich brzmi „po trupach do celu” , a zasady fair play nie obowiązują.

Spójrzmy teraz ze strony „pokolenia klapek i Ipodów”.

Czy ów „wyścig szczurów” jest wynikiem ich determinacji?
Czy to oni zmuszeni są do dostosowania się do nowych reguł rządzących dzisiejszą rzeczywistością?

Tak i nie. Cywilizacja sama idzie naprzód i pewne procesy są nieuniknione. Jeśli coś staje się wszechobecne, to ciężko jest stanąć z boku i ów zmianom się jedynie przyglądać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.