Facebook Google+ Twitter

Ludzie listy piszą... do chorych dzieci

Współautorzy: Marta Wróbel

Poznasz tutaj historie odważnych dzieci, które poruszają sercem. Są to dzieciaki, które dzielnie znoszą swoje ciężkie choroby. Prosimy Cię o wysyłanie im miłych kartek z dobrymi życzeniami i słowami wsparcia." To motto pewnej poczty, poznasz ją i jej cele czytając ten artykuł.

 / Fot. Logo akcji-Marzycielska Poczta powstała na podstawie znanej, amerykańskiej akcji: "Make A Child Smile". Dzięki tej inicjatywie, internauci będą mogli wysyłać listy, pocztówki oraz prezenty do chorych dzieci, które potrzebują wsparcia do walki z chorobą. Podobne inicjatywy miały już miejsce w
Polsce i cieszyły się ogromną popularnością. Jednak my jako pierwsi chcemy taką akcję prowadzić w stały i zorganizowany sposób. - mówią Wiadomością24.pl jej pomysłodawcy Weronika Mazurkiewicz i Tomek Chmiel. - Celem akcji jest listowne wsparcie chorych dzieci przebywających w szpitalach, placówkach medycznych oraz w swoich domach.

Jak zgłosić dziecko do udziału w akcji?
- Aby dziecko mogło dołączyć do akcji, jego rodzice muszą nam wysłać podstawowe informacje o dziecku wraz z jego zdjęciem - mówi Weronika. - Szukamy dzieci, które ciężko chorują i dla których listy i upominki od internautów będą prawdziwym, autentycznym wsparciem.

Jakie dzieci kwalifikują się do akcji?
Dzieci pomiędzy 2 a 17 rokiem życia, które pragną dostawać listy ze wsparciem, mieszkające w Polsce, u których niedawno zdiagnozowano poważną/chroniczną, zagrażającą
życiu dolegliwość lub takie które ciągle poddawane są terapii (jak chemioterapia, radioterapia). Dzieci przechodzące leczenie i/lub rehabilitację po obrażeniach zagrażających życiu albo tak poważnym, że wymagają długiego leczenia (amputacje, oparzenia, trwająca rehabilitacja mająca na celu przywrócenie sprawności fizycznej lub umysłowej) oraz dzieci pod opieką hospicyjną.

Listy do dzieci mogą wysyłać wszyscy, którym nie jest obojętny los chorych dzieci, każdy kto chce swoim dobrym słowem je wesprzeć.

- Przed napisaniem listu ważne jest, aby dokładnie przeczytać informacje o dziecku na stronie. Dowiemy się min. jakie kolory lubi, jakie są jego zainteresowania, czy ma rodzeństwo. Po zapoznaniu się z tymi informacjami pisanie listu nie powinno być już takie trudne. Ważne jest,
aby list był dla dziecka wsparciem. Pamiętaj: już jedna kartka jest na wagę złota i jest twoją wielką zasługą! - mówi Weronika, jedna z pomysłodawczyń strony.

Listy można przesyłać drogą tradycyjną czyli poprzez pocztę, a adres pocztowy można znaleźć na stronie akcji, gdzie są też umieszczane sylwetki dzieci. Aby utrudnić kopiowanie adresów korespondencyjnych przez innych internautów prezentowany on jest na stronie w formie obrazka.

Wiarygodność danych dzieci jest potwierdzana przez przesłanie przez rodziców dziecka chorego jego dokumentacji medycznej do autorów strony. Dokonywana jest weryfikacja i kwalifikacja dziecka do udziału w akcji.

Twórcy serwisu zaznaczają też : "Za niezgodne z celem akcji charytatywnej wykorzystanie Państwa adresu przez internautów, którzy odwiedzą tą stronę, nie odpowiadamy".

Sylwetki dzieci oraz wszelkie informacje można znaleźć na stronie:

http://marzycielskapoczta.pl/Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.