Facebook Google+ Twitter

Ludzie prezydenta odsunięci od weryfikacji oficerów WSI

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-15 21:04

Przedstawiciele prezydenta nie będą uczestniczyć w dalszej weryfikacji oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych - ustalił "Newsweek".

Dziennikarze tygodnika dotarli do projektów rządowych rozporządzeń, które będą regulować weryfikację WSI po 30 czerwca. W tym terminie bowiem, zgodnie z prawem, działalność kończy komisja weryfikacyjna WSI kierowana przez Jana Olszewskiego.

W Ministerstwie Obrony Narodowej powstały cztery rozporządzenia, które regulują dalszą weryfikację. Według tygodnika, rząd dał dawnym żołnierzom WSI cztery scenariusze do wyboru. Mogą albo wybrać pracę w Służbie Wywiadu Wojskowego albo w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, które powstały w miejsce WSI. "Newsweek" pisze, że dawni żołnierze WSI mogą także wybrać, czy chcą do nich trafić jako cywile czy nadal jako wojskowi.
Szef MON Bogdan Klich chce aby zarówno nowych kandydatów na agentów jak i byłych żołnierzy WSI oceniała wspólna komisja. Składać się będzie z maksymalnie siedmiu osób - cywilów i zawodowych wojskowych, którzy dysponują poświadczeniami bezpieczeństwa upoważniającymi do wglądu w informacje ściśle tajne. Nazwiska członków komisji MON poda po 1 lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No, wreszcie rządowi Tuska coś się udało! Kilka miesięcy temu Skutecznie zablokował weryfikację WSI prowadzoną przez Komisję Jana Olszewskiego. Teraz Klich otoczy opieką wszystkie kanalie, tak jak zrobił to Kozłowski z SB.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.