Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13856 miejsce

Ludzie sukcesu czy zwykli karierowicze?

Nasza-klasa.pl – mało kto nie słyszał o tym portalu. Podczas konferencji prasowej otwierającej Dni Kariery na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbyło się spotkanie z Maciejem Popowiczem, twórcą portalu.

Logo Dni Kariery i Akademii Umiejętności. / Fot. AIESECOd 26 do 28 lutego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbywają się Dni Kariery. Międzynarodowa organizacja studencka AIESEC zaplanowała na te dni wiele ciekawych wydarzeń. AIESEC jest organizacją studencką, która umożliwia młodym ludziom odkrycie własnego potencjału i rozwój wokół interesujących ich zagadnień po to, by w przyszłości mogli wywierać wpływ na otoczenie. I to AIESEC jest organizatorem Dni Kariery. 25 lutego odbyła się konferencja prasowa otwierająca dni, której gośćmi byli: Maciej Popowicz - twórca portalu nasza-klasa.pl, a zarazem prezes zarządu, Andrzej Pat - wiceprezes firmy SoftNet, przedstawiciele Grodzkiego Urzędu Pracy oraz Karol Jędrzejczyk - prezydent Komitetu Lokalnego AIESEC Kraków.

W części oficjalnej prezydent AIESEC Kraków podał ogólne informacje o Dniach Kariery, a panie z Grodzkiego Urzędu Pracy przekazały dane dotyczące bezrobocia w Krakowie, szczególnie wśród młodych. Później można już było zadawać pytania przedstawicielom AIESEC, SoftNet lub naszej-klasy.pl. W atmosferze stresu i ogólnej nieśmiałości długo czekaliśmy na jakiekolwiek pytanie. Prowadzący spotkanie Przemek Kadula (koordynator projektu Dni Kariery 2008) próbował rozluźnić atmosferę. Zgromadzeni (w większości studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie) zadawali pytania przede wszystkim założycielowi naszej-klasy.pl.Plakat reklamowy. / Fot. AIESEC

Maciej Popowicz – założyciel i prezes zarządu naszej-klasy.pl


– Biznes zawsze stał u mnie na drugiej czy trzeciej pozycji. Nasza-klasa.pl powstała jako portal dla nas samych. Razem z kolegami chcieliśmy odnowić znajomości z liceum, ponieważ mieliśmy tam świetną, zgraną klasę – mówił Popowicz. – Uważam, że portal pojawił się w dobrym momencie, o czym może świadczyć 100.000 użytkowników w ciągu pierwszych dwóch miesięcy. To znaczy, że nam się udało. Początkowo razem z moją klasą z liceum mieliśmy około 300 znajomych, a dalej to już poszło, taki efekt kuli – śmieje się założyciel portalu. – Projekt spodobał się pani dyrektor, potem o nas coś napisali, byliśmy w Panoramie. Żadnych akcji reklamowych nie robiliśmy, może pomijając wydrukowanie około 1000 plakatów. Rozpoczęliśmy prace nad serwisem 2 lipca 2006 roku, pracując po 16 godzin dziennie. Portal ruszył 11 listopada 2006 r. Nie odczuwamy jakiejś słabnącej popularności, nie obawiamy się, że ludzie odnajdą znajomych ze szkoły, spotkają się i my już nie będziemy potrzebni z portalem. Nasza-klasa.pl nie służy tylko odnajdywaniu kontaktów, służy raczej ich utrzymywaniu. Po roku działalności ludzi korzystają dalej, mamy 10.000.000 aktywnych kont, z czego około 4,5 miliona jest używanych codziennie. Jest dla mnie fenomenem, że ludzie w wieku powyżej 40 lat stanowią ponad 30 proc. użytkowników.

Karol Jędrzejczyk, Andrzej Data, Przemek Kadula, Maciej Popowicz / Fot. Ania Galica– W Naszej-klasie.pl pracuje około 35 osób, mamy w swoich szeregach samych wybitnych specjalistów, m.in. programistów, którzy pracowali dla Microsoftu i Google, mamy administratorów z Allegro i Interii, ciągle poszukujemy kogoś na stanowisko Projekt Manager i Dyrektora Finansowego, asystentek i asystentów. Panuje u nas rodzinna atmosfera, zapewniamy pracownikom opiekę prawną i wszystkie możliwe świadczenia. Ponieważ wynajmujemy czteropiętrową willę, można powiedzieć, że do pracy chodzimy w skarpetkach (śmiech).

– Czy warto poświęcać okres studiów karierze? Myślę, że tak. Już w liceum startowaliśmy w niezliczonej ilości konkursów. A jak to pogodzić ze studiami? Dostałem chwilę temu SMS-a, że zdałem poprawkę, a więc da się jakoś – zażartował Popowicz. – Nie ograniczamy się do roli cenzora. Oczywiście wszystkie konta łamiące regulamin są na bieżąco usuwane, ale jak kogoś denerwuje konto o nazwie Pinki i Mózg, czy Kubuś Puchatek, to niech nie zwraca na to uwagi, nie trzeba ich zapraszać do znajomych.

– Jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych osobowych to konkurencja, która zrobiła tą nagonkę, zafundowała nam darmową reklamę. Pan Serzycki, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, był zadowolony z poziomu bezpieczeństwa danych w portalu.

– Portal mógłby chodzić szybciej, ale już teraz jest podpiętych 280 serwerów. Niestety, portal jest dynamiczny, mam na myśli to, że każdy użytkownik widzi inną stronę, nie to co na Interii, WP, czy Onecie. Jeśli chodzi o wersję mobilną to ogólnie jesteśmy zdania, że to komórki powinny się dostosować do nas, a nie my do nich. W mojej komórce nie ma z portalem żadnych problemów. Jednak prowadzimy rozmowy z sieciami komórkowymi i już teraz mogę powiedzieć, że będziemy to robić z pomocą sieci Era lub Play.

Andrzej Pata – wiceprezes firmy SoftNet


– Jesteśmy znanym na rynku bankowym twórcą oprogramowania. Właścicielami spółki jest grupa banków spółdzielczych. Z panem Maćkiem reprezentujemy inne pokolenia, inne branże, ale początki mieliśmy podobne: była nas grupa czterech osób, absolwentów krakowskich uczelni, pracowaliśmy jako wolni strzelcy. Udało nam się zdobyć kilku klientów w okolicy Krakowa, posypały się umowy, nadszedł rozwój firmy no i był stabilny przychód. Po dwóch latach mieliśmy już kilkanaście osób, teraz, po szesnastu latach, mamy już osiemdziesiąt parę osób oraz część rynku oprogramowania. Niestety, mało o nas się słyszy, bo jesteśmy mniej widoczni niż portale internetowe (śmiech). Stawiamy na ciągły rozwój, ambitne zadania dla pracowników, na projekty, które całkowicie mogą sami przeprowadzić. Mają możliwość wykazania się. Między pracownikami panuje miła atmosfera, cała firma stoi za sobą.

– Jak społeczeństwo korzysta na rozwoju firmy? Trudne pytanie... Na pewno zautomatyzowaliśmy pracę w bankach. Miło jest patrzeć, jak się zmniejsza nakład pracy, jak nikt nie musi siedzieć po nocach, a zadowolenie ludzi z efektów wdrażanego oprogramowania to dla nas satysfakcja, to jest też w pewnym sensie korzyść dla innych. Możemy pracować więcej, bo to potrzebne. Finansujemy organizacje charytatywne, naprawdę przyjemnie jest dostać rysunki od dzieci niepełnosprawnych...

Karol Jędrzejczyk – prezydent Komitetu Lokalnego AIESEC Kraków


– Mamy ponad 23.000 członków w ponad 100 krajach świata. Członkostwo w AIESEC to sprawdzian przed zawodem wykonywanym w przyszłości (finanse, sprzedaż, promocja) – macie ochotę się sprawdzić – zapraszam do AIESEC, ale także wymierne korzyści dla obu stron (członków i organizacji). Członkowie AIESEC mogą się rozwijać poprzez program praktyk zagranicznych (wyjazdy do ponad 100 krajów świata), począwszy od praktyk managerskich po praktyki w organizacjach pożytku publicznego. Goście na konferencji: (od lewej): Karol Jędrzejczyk, Andrzej Data, Przemysław Kadula, Maciej Popowicz / Fot. Ania Galica

Czujecie się ludźmi sukcesu?


Karol Jędrzejczyk: - Nie, największy sukces jeszcze przede mną!
Andrzej Pata: - Nie wiem co odpowiedzieć. Jestem zadowolony z moich osiągnięć, ale wszyscy jesteśmy ludźmi sukcesu!
Maciej Popowicz: - Ja bym odpowiedział podobnie jak Karol, największy sukces jeszcze przede mną. Zawsze chciałem zrobić taki popularny portal, jednak jego obecny wygląd jest daleki od tego, jak chciałbym, żeby wyglądał. (...) Najbardziej chciałbym, żeby działał optymalnie, żeby można było podać jeszcze więcej danych. Kto wie, może zastanowimy się też nad komunikatorem internetowym? (...) Na Walentynki nawiązaliśmy współpracę z kwiaciarnią internetową, można dowolnemu użytkownikowi wysłać kwiaty. Mamy też przyjemną niespodziankę, a w zasadzie funkcjonalność na Dzień Kobiet...

Co jeszcze na Dniach Kariery w Krakowie


28.02.2008 – bezpłatne szkolenia organizowane przez wystawców z zakresu Public Relations oraz właściwe Dni Kariery, dające możliwość podejścia do którejś z 63 firm i uzyskania informacji na temat praktyki, stażu, lub po prostu złożenia CV.

Zapisy na szkolenia odbywają się przez zakładkę "zapisz się na AU". Więcej informacji o szkoleniach oraz Dniach Kariery na stronie www.dnikariery.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.