Facebook Google+ Twitter

Ludzka brzydota...?

Tzw. ogólna opinia publiczna nie mogła zrozumieć, że tak bardzo urodziwa kobieta ma za męża - mężczyznę, którym można było straszyć dzieci.

Przyszedł mi ma myśl pewien "brzydki" mężczyzna, którego poznałam w dzieciństwie. Był mężem przepięknej kobiety. Miałam chyba z 11 lat, kiedy go po raz pierwszy zobaczyłam i... autentycznie się wystraszyłam. Była to reakcja niedojrzałej, młodej osóbki. Tzw. ogólna opinia publiczna nie mogła zrozumieć, że tak bardzo urodziwa kobieta ma za męża - mężczyznę, którym można było straszyć dzieci.

Po latach, będąc na pewnej imprezie, wśród gości zobaczyłam owego "brzydala". Otoczony był wianuszkiem zapatronych w niego ludzi. Kiedy zbliżyłam się do nich usłyszałam przepiękny głos mówiący w taki sposób, że nie można było przejść obok obojętnie. Ten głos płynął wprost do mojego serca i jak inni stanęłam nie mogąc od niego oderwać oczu. Zobaczyłam w nim piękno w czystej postaci, choć przecież był to ten sam człowiek, którego wystraszyłam się w dzieciństwie.

Zapewne od dziecka był darzony niezwykłą, wielką i mądrą miłością, która wciąż mu powtarzała –jesteś piękny. Ta miłość mobilizowała go do walki z całym światem o zmianę postrzegania jego zewnętrznego wizerunku. Nie izolował się i miał to szczęście, że jego piękną duszę mogli zobaczyć tylko ludzie niezwykli. Tym sposobem, pomimo swej zewnętrznej brzydoty wiódł niezwykłe, interesujące i bogate życie. Spęłnił się jako mąż, ojciec i człowiek.

Takiego szczęścia nie ma 15-letnia Basia, która z powodu krzywej twarzy boleśnie odczuwa odtrącenie. Od kiedy świadomie pamięta swoje życie, zawsze dramatycznie pragnęła, by nie trwało zbyt długo.

zanurz swoje myśli
w tę jedną, jedyną
chwilę szczęścia
bezpieczną w śpiewie ptaków
błękitach nieba
tak promienną
promieniami słońca
uczep się jej drapieżnie
nie puszczaj !
promień szczęśliwej chwili
oślepi
ludzi maluczkich
boleśnie raniących Cię
...............czynem,
...................gestem,
......................słowem,
........................spojrzeniem...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.08.2010 16:25

Pięknie napisane."Miłość wchodzi mężczyźnie przez oczy a kobiecie przez uszy" - i to jest sedno sprawy. /5+/
Dopiero teraz dokopałem się do tego materiału. Gratuluję pani Ewo :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry tekst. I porusza ważny problem. ;) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Miłość wchodzi mężczyźnie przez oczy a kobiecie przez uszy" (Ludwika Godlewska)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoś;)Doskonale wiemy jakie bywa życie;)Temat rzeka.
Powtarzam..."piękno jest w środku"......ale?.Jest ...."ale".
Pozdrowionka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak trudno jest wytłumaczyć, że piękno widać także gdy komuś wydaje się, że go nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.03.2010 22:43

Wypowiadam się z racji nabytych doświadczeń, gdyż będąc młodzieniaszkiem, tak jak wielu moich rówieśników, nawet nie zwracałem uwagi na skromne i mniejszej urody dziewczęta... Teraz wiem, że większość ( nie wszystkie) z Tych urodziwych były najzwyczajniej puste w środku..... Do tego dochodzi jeszcze te "coś". Tak zwane "coś" potrafi tak przyciągnąć, że uroda, a raczej jej brak, nie stanowi problemu.. Piękno jest wszędzie, tylko należy umieć je postrzegać. Pieniądze, hmm... Temat rzeka.... :)))) Niezaprzeczalnym faktem jest, że przy castingu np. na sekretarkę, uroda i sylwetka, to priorytet, ale pozostaje jeszcze rozmowa kwalifikacyjna i tu.... Zaczynają się schody... Bez obrazy pięknych i zgrabnych pań, powiem, że znam wskaźnik procentowy takich castingów i niezaprzeczalnym faktem jest, że tzw. "brzydule" pod wieloma względami górują :) Życie....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zgodzę się z Tobą Antoni;);).W pewnym wieku zdajemy sobie sprawę co ważne jest w życiu,zmieniamy swoje poglądy,pozbywamy się uprzedzeń,nabywamy życiowego doświadczenia,zmienia się nasze spostrzeganie ludzi .
I powtarzamy sobie"...nie szata zdobi człowieka...",".....pieniądze szczęścia nie dają..."..itd.itd.
Niestety uroda bardzo pomaga w życiu(zarówno osobistym jak i zawodowym),jak zapewne wiesz jesteśmy wzrokowcami(a szczególnie mężczyźni),pierwsze wrażenie ....i wiesz;);).
Podobnie jest z pieniędzmi..."no niby szczęścia nie dają....."...ale spróbuj bez nich żyć i być szczęśliwym;)
Oczywiście jestem za ....."bogatym i wrażliwym wnętrzem"......ale?;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.03.2010 22:02

Nie szata zdobi człowieka.... Tak samo jak uroda, która z czasem przemija, natomiast bogate i wrażliwe wnętrze pozostaje:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.