Facebook Google+ Twitter

Ludzka zazdrość nie zna granic

Czy zazdrość i zawiść zawsze musi być cechą niektórych ludzi, a jeśli tak, to dlaczego tak musi być?

 / Fot. wikipediaCzy zazdrość i zawiść zawsze musi być w ludziach? Dlaczego tak musi być?. Nie chce nikogo wymieniać ani z imienia i nazwiska ani oskarżać, ale dlaczego w Polsce musi być taka zawiść?
Czy ktoś może mi to wytłumaczyć? Bo ja próbuję się sam z tym zmierzyć, ale tego nie da się rozwiązać. Chcę to napisać to na swoim przykładzie, a to dlatego, żeby wyjaśnić różne kwestie.

Od dzieciństwa marzyłem o dziennikarstwie i bardzo mi się to podobało. Bawiłem się w domu w radio. Później próbowałem coś tam pisać, ale mi to nie wychodziło, ale marzenia nadal pozostały. Niestety nie miałem pieniędzy, żeby wyjechać na studia i studiować dziennikarstwo więc uczyłem się tego co było w Częstochowie i z czym bym sobie poradził, ale nadal ciągnęło mnie do dziennikarstwa. Niestety w Częstochowie gdziekolwiek dostać się bez szkoły dziennikarskiej nie było proste.

Powstało u nas lokalne radio, które już nie istnieje i tam można było spróbować bo poszukiwali młodych ludzi, ale nie każdy się nadawał do pracy w radiu i ja o sobie też tak pomyślałem a jednak złożyłem aplikację no i niestety się nie udało. Później zająłem się dalej nauką, studiami i pracą. Później po tym jak niestety miałem wypadek w pracy szukałem czegoś fajnego, żeby pokazać co lubię robić i trafiłem na portal Wiadomości24.pl i tutaj zacząłem pokazywać co lubię robić.

Co to ma wspólnego z zazdrością Polaków i z zazdrością jednego człowieka do drugiego? A to, że człowiek coś robi i to lubi i chce pokazać, że cokolwiek się dzieje w mieście i nieważne, że robi się za darmo, chociaż niektórzy ludzie mają i o to pretensje. Specjalnie zakupiłem sprzęt taki na jaki mnie było stać a nie musiałem bo przecież robię to dla siebie a to, że chce poinformować ludzi to tylko dlatego, że zawsze ludzie narzekają na media, że są polityczne, że w mieście się nic nie dzieje a sami nie pójdą i nic nie zrobią w tym kierunku.

Jak zaczynałem coś robić na portalu to i instytucje mnie traktowały z góry bo jak to portal, co to za portal, dlaczego człowiek chce to robić i dlaczego to robi a zwłaszcza za darmo. Jak zakupiłem sprzęt, to inni fotoreporterzy czy fotoamatorzy, którzy chodzili na imprezy krzywo patrzyli, bo ja komuś na początku oddawałem za darmo zdjęcia i niektórzy nadal dostają to za darmo bo ja nie wykorzystuje wejścia na imprezy jeśli je sobie sam załatwię.

Robię również tutaj zdjęcia na portal i wiem jakie robiłem kilka miesięcy temu a jakie robię teraz, chociaż niektórzy i tak się czepiają, że człowiek coś robi coś chce pokazać nadal. Niektórzy mówią, że zdjęcia są słabe a wręcz kiepskie. Może są, a może nie. Redakcji temat się podoba to je puszcza. Ja sam nie oceniam zdjęć, a to, że odpisuję, bo wytrzymać nie mogę bo dla mnie osoby, które dyskutują po to żeby dyskutować i nakręcają się tym a to nikomu w tym nie pomoże a mnie się wydaje, że i niektórzy chcą mi zaszkodzić.

Tak samo było jak poinformowałem, że miałem wystawę. Jedni pisali, żeby zrezygnować a ja się uparłem i stwierdziłem, że to sensu nie ma bo rzeczywistość zweryfikowała i niektórym zdjęcia się podobały a niektórym nie. Niektórzy również stwierdzili, że robię na tyle dobre zdjęcia, że chcieliby żebym zrobił im sesje fotograficzną na płytę. Niestety nie wszyscy lubią to co robię i najchętniej by chcieli żebym tego nie robił, żebym odpuścił, ale ja tego nie zrobię, nie poddam się tak łatwo.

Działam również w stowarzyszeniu i też robię zdjęcia dla tych osób i są zadowoleni ze zdjęć. Tak samo jedna z pań organizatorek ze Złotego Potoku. Niestety w Polsce czy w mediach czy u ludzi nie ma zdrowej konkurencji, jest tylko zawiść i zazdrość czy to w mediach bo również tu się walczy o wpływy czy u ludzi. Ja nikogo nie obrażam a jak mi się coś nie podoba to nie mówię a jak ktoś coś fajnego zrobi to tylko należy się cieszyć. Czy niektórzy nie mogą zostawić pewnych rzeczy w spokoju i pozwolić realizować to co się lubi bo skoro człowiek wypracował sobie dobry wizerunek to niektórzy chcą go na siłę zepsuć, ale niestety mentalności niektórych ludzi się nigdy nie zmieni.

Nie wiem, czy niektórzy mówią prawdę; jak się rozmawia w cztery oczy a później obgadują, ale myślę, że akurat z tymi instytucjami, z którymi współpracuję, tak nie jest. Oczywiście nie wierzę, że ta zawiść się skończy, bo ludzie czasem na siłę chcą zniszczyć drugiego człowieka.
Uważam jedno - niech każdy z nas robi to lubi i jak potrafi najlepiej a zweryfikuje to rzeczywistość.

Zazdrość zawsze będzie. Jednemu człowiekowi coś się udaje po tak krótkim czasie, a drugi musi na to pracować 10 lat; dlatego niektórzy powinni dać sobie spokój.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (123):

Sortuj komentarze:

Naprawdę się staram, wierzcie mi, moi drodzy, oceniać obiektywnie, komentarze pod artykułami to naprawdę indywidualne i nie do końca obiektywne odczucia. Czasem po prostu warto napisać słowa - choćby krytyki. Można oczywiście powstrzymać się od złych komentarzy, ale osobiste odczucia innych internautów również mogą podlegać dyskusji, prawda? Myślę, że Pan Damian bardzo się stara, by Jego artykuły były zgrabne i schludne, tego zresztą Mu życzę, ale komentarze, te pochlebne i te negatywne, powinny się tu znajdować. Widać jednak, że Pan Damian nie boi się "negatywów", nie usuwa "złych" komentarzy. I tak trzymać. Powodzenia, Panie Damianie, a wszystkim komentującym życzę takiego zainteresowania, jak Panem Damianem i jego artykułom.

Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komentarze to krótkie teksty o charakterze opiniotwórczym, wyrażającym emocje autora komentarza, opinie na dany temat. Każdy komentarz zakończony powinien być podsumowaniem. Artykuł skomentowany przeze mnie, imho, jest raczej pewnego rodzaju historią o autorze. Sam autor twierdzi, że jest człowiekiem, który milczy, jeśli mu się coś nie podoba, a chwali, gdy coś mu się spodoba. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi....?
Wyjaśnienia? Tutaj:
Wiktoria Mlecz: "za tekst, stylistykę, interpunkcję, merytorykę, temat - 1. To jest masakra... nawet jeśli to blog. "
Michał Piotr Kościuszko, dziennikarz W24: "ALE NAPISAŁ TEKST, KTÓRY WARSZTATOWO JEST SŁABY"
Elżbieta Świączkowska, redaktor W24: "dlaczego redakcja nie poprawiła błędów? Samych przecinków brakuje tam sporo...a stylistycznie uuuu... "
Łukasz Wolski: "zdania są w stylu 'Dzisiaj bylem ale wcale no bo przeciez zimno to jednak jak i wtedy z daleka od tego robie co moge,,, moja pasja trzeba isc do przodu, a to tez bo przeciez chcecie mnie wykonczyc mam telent bardzo duzy no i wlasnie a po za tym nie dam sie bo tak no wlasnie zniszczyc' I jak tu coś zrozumieć?"

Wyraziłem swoją opinię. Niektórzy zrozumieją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sorry, ale nie mam pojęcia do czego przypiąć ten artykuł. Żenada, brak składni - jestem na NIE. Dziękuję, odpada Pan.

PS.: Poszukują ludzi do "Mam Talent"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://galczynski.kulturalna.com/a-6882.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poraża mnie jak zawsze patos i kruszenie kopii w zupełnie błahych sprawach- to takie polskie...

zaraz sie zawiąże społeczny komitet obrony Damiana Leciaka...

Prześledziłam uważnie dyskusję i dochodzę do wniosku ,ze skoro nie da się Damianowi wytłumaczyć zasadniczo dobrych intencji co niektórych komentatorów to należy ująć to tak:

Cieszymy się,że masz we własnym odczuciu sukcesy-fotografuj, informuj i pisz jeśli chcesz i redakcja ci to puszcza- ale nie zachowuj się jak dziecko i nie płacz po każdej uwadze od tych osób, którym się to z jakiś względów nie podoba.

Nikt nie mówił ,ze w24 to rodzaj naszej klasy , gdzie każdy zamieszcza byle jakie,paskudne zdjęcie, a reszta pisze " o wow ! jakie słodkie, o nice!". Publikujesz? to staraj sie to robic jak najlepiej i tyle.

Mam obiektywne podejście do sprawy i kiedy napadnięto na Ciebie w sprawie kryptoreklamy - byłam jedną z wielu osób , które Cię broniły.

Więc Damianie- Przestań się mazać- Chłopaki nie płaczą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadziu normalne materiały też będę pisał bo chce a nawet czasem muszę

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Trzymaj się. Raczej fotografuj zamiast pisać.... "
Ależ znamy tę bajeczkę znamy. Nawet plagiatem trąci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadziu nie napisałbym tego tekstu gdyby pewne osoby znowu nie zaczęły komentować na swój sposób i od nowa. Te osoby dobrze wiedziały, że to nie pomoże. Chodziło mi o taki stan rzeczy, że najpierw komentowali, później przestali a tu nagle od nowa, dlatego biorę na to poprawkę. Dlatego po co się sprzeczać i kłócić. Chcą komentować niech komentują, ja nie muszę czytać czy odpowiadać bo tym tylko nakręcam ludzi. Jadziu ja zacytuję coś innego "Moi drodzy, po co kłótnie, Po co wasze swary głupie". Ja uważam już dyskusję za zakończoną. Dodałem wczoraj galerię i wolę to robić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest takie ludowe porzekadło" "gadaj chłopu święte słowa, a chłop mówi - moja krowa".
Oto kwintesencja całej dyskusji, którą autor wyraża w sobie tylko własciwy sposób:

"Henryku... czy Ty i inni nie możecie w końcu zrozumieć, że skoro odnoszę sukcesy to po co to gadać. No ale cóż wszystkim się nie dogodzi. Postanowiłem, że od dzisiaj nie będę odpowiadał na komentarze te które mi nie pasują. Będę uważał, że ich nie ma."

Koń, jaki jest, każdy widzi i rzecz całą należy ostatecznie przyjąć z filozoficznym spokojem: "po cóż nam te swary głupie, jeśli człowiek ma to w d...".

Kurrrrrrrrrrrrtyyyyyyyyyna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż to za zbrodnie Krystian popełnił przeciwko Damianowi, że jego profil został wyzerowany?
"Naruszenie regulaminu W24" to bardzo ogólne pojecie, ale musiało to być cos strasznego skoro wszystko mu wykasowano

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.