Facebook Google+ Twitter

Ludzkości nie stać na walkę z globalnym ociepleniem?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-25 19:36

Ludzkości prawdopodobnie nie stać na walkę ze zmianami klimatu - uważa część ekspertów. Raport londyńskiej Fundacji Nowej Ekonomii wskazuje, że koszt zmniejszania emisji gazów cieplarnianych jest tak wysoki, iż zahamuje on całkowicie wzrost gospodarczy na świecie.

Zdaniem autorów dokumentu ludzie muszą zacząć żyć skromniej i oszczędniej.

Naukowcy uważają, że temperatury na Ziemi mogą wzrosnąć najwyżej o dwa stopnie. Większy wzrost byłby bowiem niebezpieczny. Raport londyńskiej fundacji stwierdza, że aby osiągnąć ten cel, świat musiałby dokonać gigantycznych redukcji emisji gazów cieplarnianych. Są one zbyt drogie i przez to prawdopodobnie niemożliwe - piszą autorzy publikacji. Ich zdaniem żaden model nie dał odpowiedzi na pytanie jak połączyć redukcje emisji ze wzrostem gospodarczym.

Dodają oni, że ludzie muszą zacząć oszczędzać, bo zasoby naturalne nie są nieskończone. Raport skrytykował ostro wolnorynkowy Instytut Adama Smitha - jego szef Tom Clougherty stwierdził, że autorzy dokumentu nie rozumieją ekonomii. Sugerował, że ludzie wcale nie muszą stać się biedniejsi, bo to właśnie wzrost gospodarczy czyli bogactwo może uratować planetę przed katastrofą klimatyczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.