Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15797 miejsce

Lufthansa gotowa na Euro 2012. Wywiad z dyrektorem generalnym przewoźnika

Wiadomości24 sprawdziły, czy jedna z największych linii lotniczych na naszym niebie jest przygotowana do zbliżającego się święta piłki nożnej, jakim będzie Euro 2012.

Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce / Fot. Sławomir OstrowskiLufthansa oferuje 233 loty tygodniowo z siedmiu polskich portów lotniczych, w tym z każdego polskiego miasta, które jest gospodarzem Euro 2012. Pan Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce, zgodził się odpowiedzieć na kilka naszych pytań.

Sławomir Ostrowki: Czy Lufthansa planuje zwiększenie liczby lotów do Polski w związku ze zbliżającym się Euro 2012?
Bart Buyse: Dostępność miejsc na tych trasach nie zwiększy się aż tak diametralnie, bo my czekamy na zwiększenie popytu, ale już na przykład w Gdańsku zwiększyliśmy rozmiar latających na tamtych trasach samolotów. Z samolotów Canadianair do samolotów Boeing 737 na cały czerwiec. A teraz sprawdzamy bardzo skrupulatnie jak przebiega wzrost rezerwacji. Jeżeli okaże się, że popyt na bilety jest bardzo duży, to będziemy zwiększać rozmiar samolotów na tych trasach. Zaskoczyło nas to, jak istotną rolę w podróżach związanych z Euro 2012 będzie odgrywał Kraków. Zawsze mówiło się w kontekście tej imprezy o Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu, ale zdaliśmy sobie sprawę, że trzy drużyny będą goszczone w Krakowie i w związku z tym bardzo pilnie przyglądamy się liczbie rezerwacji na kierunku krakowskim na czerwiec. Już widzimy dużą ilość rezerwacji holenderskich, włoskich i brytyjskich kibiców, którzy zamierzają tu przybywać w ślad za swoimi drużynami.

Zwiększenie rozmiaru samolotów, zwłaszcza tu w Krakowie, jest ograniczone możliwościami technicznymi lotniska. Czy jeżeli dojdzie do sytuacji, w której wyczerpią Państwo możliwości gabarytowe latających do Krakowa samolotów, to planują Państwo zwiększenie liczby lotów?
Bombardier CRJ 700 w barwach Lufthansy / Fot. Sławomir OstrowskiNajwiększy samolot, który możemy do Krakowa przysłać, to jest Airbus A321. Ten samolot ma 209 miejsc. Jeżeli się podsumuje tę liczbę ludzi, którzy mogą przybyć do Krakowa z rożnych obsługiwanych przez nas kierunków do Krakowa, to granicą naszych możliwości jest tylko niebo. Założenie jest takie: cały czas kontrolujemy jak rośnie i maleje popyt na naszych trasach i dostosowujemy się do tego na bieżąco. Na dzień dzisiejszy jest to bardzo trudne do przewidzenia jakie będzie zapotrzebowanie na tych trasach. Nawet mając wszystkie dane, taka prognoza jest naprawdę bardzo trudna i nie sposób powiedzieć ilu pasażerów przybędzie w tym okresie do Krakowa. Normalnie czerwiec jest miesiącem, w którym mamy największe obłożenie na tym kierunku, stąd też, pomimo trudnego do przewidzenia ruchu na trasach krakowskich, spodziewamy się, że na pewno odnotujemy tu wzrost.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Panie Filipie nie kwestionuję Pana wiedzy ani tego jak wiele przeprowadził Pan wywiadów z Panem B. Co do Canadianair czy Convair przyznaję, że te słowo jest dość niewyraźne w nagraniu i moglem się w tym miejscu zwyczajnie pomylić przy odsłuchu wywiadu. W kwestii 8321 sam byłem zdziwiony i nawet szukałem tego samolotu w sieci, ale jest to wyraźnie nagrane więc polegałem na nagraniu. Cieszę się, ze zmienił Pan ton wypowiedzi. Postaram się wprowadzić odpowiednie poprawki do tekstu wywiadu. Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie fachowe uwagi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Filip Airbus
  • Filip Airbus
  • 09.04.2012 19:18

Panie redaktorze tak się składa, że osobiście znam pana B.Buyse. Wielokrotnie przeprowadzałem z nim wywiady dla jednego z portali o tematyce lotniczej. Proszę uwierzyć mi na słowo, że p. Buyse wie jakie samoloty latają do Polski, zna typy i modele samolotów które są w posiadaniu linii lotniczej (LH- Lufthansa). Proponuję jeszcze raz przesłuchać wywiad a dojdzie pan panie redaktorze do wniosku że B. Buyse mówił o samolocie Canadianair nie Convair tak jak zapewne użył nazyw A321 a nie 8321 przy samolocie Airbus ( fonetycznie angielski "a" podobnie brzmi do "8". "A" wymawia się jak "ej" a liczbę "8" wymawia się "ejt". Pan Buyse mogę się założyć z panem redaktorem użył następującego zwrotu Airbus A321 a nie Airbus 8321. Ponieważ taki model samolotu jak Airbus 8321 zwyczajnie nie istnieje!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie znawcy nie mam zamiaru was przekonywać do tego co jest tu napisane. To jest wywiad. ja tych wypowiedzi nie brałem z kosmosu. Więc może tak nie czepiajcie się mnie o treść wywiadu. Cały ten wywiad mam zapisany w formie audio zainteresowanym mogę dać posłuchać. Może dużo wiecie o lotnictwie, ale z tym czepianiem się to już całkiem polecieliście :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Filip Airbus
  • Filip Airbus
  • 08.04.2012 13:54

Ilość Ram-u może i nie ale wyobraźnia w pańskim przypadku mocno szwankuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz Mańszewski
  • Łukasz Mańszewski
  • 08.04.2012 00:11

gwoli ścisłości Convairy w LH latały w latach 1955-1968...czyli ostatnie wycofano ze służby 44 lata temu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz Mańszewski
  • Łukasz Mańszewski
  • 08.04.2012 00:08

dramat...convairy moze i lataly ale w latach 60....a dyrektor Lufthansy na pewno takich bzdur nie wygadywal....o innych bzdurach pisac nie ma sensu, rzeczywiscie autor nie ma pojecia o transporcie lotniczym, bo takich bzdur kazdy nastolatek zainteresowany tematyka by nie napisal...o profesjonalnym dziennikarzu nie wspominajac.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Filip Airbus
  • Filip Airbus
  • 07.04.2012 16:46

Panie red. Ostrowski vel Ostrowki ;) nie bierz się pan za pisanie artykułów o lotnictwie bo masz o nim pojęcie ( o lotnictwie) jak świnia o gwiazdach!. Pd kiedy to Lufthansa lata do Polski samolotami " Convair " ? Nie ma takiego modelu samolotu jak AIRBUS 8321!!! Jest A321, Lufthansa lata do Polski samolotami ; B737, A319/320, CRJ ( Canadian Regional Jet), Avro oraz korzysta z samolotów swoich linii zależnych ( feederów) którzy posiadają np. samoloty DH4 lub DH8. Największym samolotem który może obsłużyć trasy do Polski ( bez Warszawy) jest samolot B747 ( często gości w Krakowie taki typ samolotu linii ELAL) ! Lepiej niech pan się zajmie malowaniem jajek na święta lub kopaniem ogródka a nie pisaniem artykułów o tematyce lotniczej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.