Facebook Google+ Twitter

Lufthansa odwołała 3,8 tys. lotów przez strajk

Z powodu trzydniowego strajku pilotów linii Lufthansa, a także jej spółek - Cargo i Germanwings, 425 tys. pasażerów nie odbędzie swoich zaplanowanych lotów. Strajk dotyczy także podróży z Polski. Sprawdź, które połączenia zostały odwołane.

Lufthansa odwołała 3,8 tys. lotów przez strajk / Fot. By Adrian Pingstone (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsZapowiedziany strajk to cios dla linii lotniczych Lufthansa. Łącznie zostało odwołanych 3,8 lotów. Przed podróżą warto sprawdzić, które przeloty się nie odbędą. Pełna lista znajduje się na stronie Lufthansy.

Jak podaje rmf24.pl, strajk został zapowiedziany przez Stowarzyszenie Pilotów (VC) i będzie trwać od północy z wtorku na środę do godz. 23:59 w piątek.

Co zrobić z zakupionymi biletami?


Bilety na odwołane loty będzie można przebukować na inny termin, lot czy także na innego przewoźnika. By to zrobić należy udać się na lotnisko lub zadzwonić na infolinię Lufthansy, choć na chwilę obecną jest to niemożliwe, ze względu na odciążenie linii.

Walka o podwyżkę


Związkowcy domagają się podwyżki płac i zachowania przywilejów emerytalnych. Strajkujący chcą podwyżki zarobków o 10 procent, natomiast linie lotnicze proponują jedynie 3 procent dopiero od 2016 roku. Do tego czasu dyrekcja Lufthansy chce wypłacać jednorazowe premie w zależności od wyników pracy zatrudnionego.

Dyrekcja linii lotniczych wraz z końcem 2013 roku wypowiedziała umowę regulującą świadczenia dla pilotów w wieku przedemerytalnym. Spowodowane to było poszukiwaniem oszczędności przez firmę. Poprzednio pilotom po 55 roku życia przepisy zezwalały na przejście na emeryturę przy zachowaniu 60 procent zarobków. Obecnie pracownicy kończą karierę zawodową w wieku 59 lat, a przewoźnik chce dodatkowo wydłużyć ten czas. Natomiast przepisy unijne zezwalają na pracę pilotom do 65 roku życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.