Facebook Google+ Twitter

Lufthansa tworzy tanie linie lotnicze. Start w styczniu 2013

W styczniu 2013 działalność w Europie rozpocząć mają nowe tanie linie lotnicze i to nie byle jakie. Nowy przewoźnik na europejskim niebie powstanie w wyniku połączenia dwóch spółek należących do niemieckich linii Lufthansa. Jest to największy przewoźnik w Niemczech i jeden z liderów na świecie.

Fotografia ilustracyjna: Airbus A340 Lufthansy na lotnisku we Frankfurcie / Fot. Lasse Fuss, CC 3.0Niemiecki przewoźnik poinformował, że nowe tanie linie lotnicze powstaną z połączenia dwóch spółek. Pierwszą z nich będzie Lufthansa Direct Services, która obsługuje loty krajowe oraz europejskie połączenia, z wyłączeniem rejsów z Frankfurtu i Monachium. Drugą spółką będą tanie linie Germanwings, których właścicielem jest także Lufthansa – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Nowo powstała spółka na starcie posiadać ma flotę liczącą 90 samolotów. Lufthansa przewiduje, że z usług tanich linii korzystać będzie około 18 mln pasażerów rocznie. Jest to około 20 proc. ruchu całej Lufthansy, która obecnie przewozi ok. 100 mln pasażerów. Nazwa nowych linii nie jest jeszcze znana, wiadomo natomiast, że siedziba spółki znajdować się będzie w Kolonii.

Głównym powodem stworzenia nowej marki jest skuteczniejsza rywalizacja z tanimi liniami, takimi jak Ryanair, EasyJet czy WizzAir, które podbierają klientów tradycyjnym przewoźnikom na europejskich trasach. Lufthansa ma doskonałą pozycję, jeśli chodzi o loty międzykontynentalne, natomiast w Europie przegrywa z tanimi przewoźnikami.

Tworząc tanie linie, niemiecki przewoźnik chce zmniejszyć koszty operacyjne, które znacznie wzrosły wraz z podwyżką cen paliw. Wzorem innych europejskich linii także Lufthansa planuje przeprowadzenie restrukturyzacji, dzięki czemu w ciągu najbliższych dwóch lat spółka ma zaoszczędzić 1,5 mld euro. Planuje się zwolnienie ponad 3 tys. pracowników administracyjnych oraz około tysiąca z personelu pokładowego. Przewoźnikowi już udało się zaoszczędzić. W drugim kwartale zysk operacyjny Lufthansy wyniósł 361 mln euro, co daje 28-procentowy skok w skali roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.