Facebook Google+ Twitter

Luka Heartbleed zagraża bezpieczeństwu. W jaki serwisach konieczna jest zmiana hasła?

Heartbleed - to słowo stało się w ostatnich dniach synonimem całkowitej utraty zaufania do zabezpieczeń w internecie. Luka w bibliotece OpenSSL przez dla lata pozwalała na kradzież haseł np. do serwisów transakcyjnych banków.

 / Fot. materiały prasowe9 kwietnia twórcy biblioteki OpenSSL opublikowali aktualizację, która likwiduje dziurę w zabezpieczeniach. Wcześniej, przez około 2 lata luka stanowiła poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa danych w sieci. OpenSSL to biblioteka szyfrująca połączenie ze stronami internetowymi, komunikatorami, pocztą elektroniczną - podaje serwis Telix.pl.

Według danych CERT Polska podatnych na atak było 15737 adresów IPv4 z otwartym portem 443. To 1,8 proc. wszystkich adresów. 76,8 proc. nie wykazało podatności. W domenie.pl 5,7 proc. najpopularniejszych adresów mogło być celem ataków. Dotyczy to m.in. sklepów internetowych. CERT zaleca użytkownikom zmianę haseł do serwisów internetowych, które obsługują szyfrowane połączenie (w pasku adresu widoczna jest kłódka, gdy korzystamy z tego typu połączeń). Póki co nie są znane przypadki wykorzystania dziury.

"Bloomberg" twierdzi, że Narodowa Agencja Bezpieczeństwa wiedziała o luce Heartbleed i wykorzystywała ją. NSA zaprzeczyła w piątek tym doniesieniom.

Według Mashable, hasła powinni zmienić użytkownicy serwisów: Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Tumblr, Twitter, Google, Microsoft, Yahoo, Flickr, Minecraft, Netflix, SoundCloud, YouTube, Dropbox, Box, IFTTT, Wunderlist.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.