Facebook Google+ Twitter

Luka w zabezpieczeniach Internet Explorera. Eksperci ostrzegają przed korzystaniem z przeglądarki!

Microsoft ostrzega przed luką w przeglądarce Internet Explorer, którą mogą wykorzystać hakerzy, aby przejąć kontrolę nad naszym komputerem. Szczególnie narażone na ataki są osoby korzystające z Windowsa XP.

 / Fot. By André Karwath aka Aka (Own work) [CC-BY-SA-2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia CommonsEksperci do spraw cyberbezpieczeństwa USA i Wielkiej Brytanii zalecają korzystanie z innych przeglądarek internetowych niż Internet Explorer, aż Microsoft (twórca przeglądarki) naprawi lukę bezpieczeństwa, która umożliwia włamanie się do komputera. Zalecają również upewnienie się, czy oprogramowanie antywirusowe zainstalowane na komputerze jest aktualne.

Jak donosi wPolityce.pl, o błędzie w oprogramowaniu przeglądarki poinformowała firma FireEye, która zajmuje się cyberbezpieczeństwem.

Z powodu luki bezpieczeństwa, niepowołana osoba może całkowicie przejąć kontrolę nad systemem operacyjnym komputera, wystarczy, że wejdziemy na złośliwą stronę internetową. Problem dotyczy tylko przeglądarek w wersjach od 6 do 11. Jak donosi Microsoft, nastąpiły już pewne ataki hakerów.

Marcin Klimowski z polskiego oddziału Microsoft podkreśla: "jesteśmy świadomi ograniczonych w zasięgu ataków wymierzonych w pojedynczych klientów. Po zakończeniu analizy podatności podejmiemy odpowiednie działania w celu zabezpieczenia użytkowników naszych produktów poprzez dostarczenie poprawek w standardowym cyklu comiesięcznym lub poprzez dedykowaną poprawkę poza cyklem wydawniczym"- donosi wPolityce.pl

Jeśli nie chcemy zrezygnować z korzystania z przeglądarki Internet Explorer, firma FireEye zaleca wyłączenie wtyczki obsługującej Flash.

Microsoft zapowiada wprowadzenie aktualizacji, która naprawi błąd. Będzie ją można pobrać niezależnie, lub razem z innymi aktualizacjami systemu. Nie dotyczy to jednak użytkowników Windows XP, ponieważ Microsoft nie wprowadza już żadnych aktualizacji dla tego właśnie systemu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.