Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31141 miejsce

Lukas Bauer wciąż w wielkiej formie. Janusz Krężelok daleko

Podczas zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w estońskim Otepää zwyciężył Lukas Bauer. Na podium biegu na 15 km stylem klasycznym znaleźli się również Andrus Veerpalu i Jaak Mae. Jedyny z Polaków, Janusz Krężelok, był 33.

Bandera Estonii / Fot. Julo, Wikimedia CommonsW sobotę w estońskim Otepää odbyły się kolejne zawody w Pucharze Świata w biegach narciarskich. Zawodnicy mieli do pokonania trasę 15 km stylem klasycznym.

Lista startowa liczyła 62 zawodników, ale bieg nie był tak mocno obsadzony jak wcześniejsza rywalizacja pań, gdzie zwyciężyła Justyna Kowalczyk. Do Estonii z pierwszej trzydziestki w Pucharze Świata pojechali bowiem tylko dwaj zawodnicy: zwycięzca Tour de Ski sprzed tygodnia - Czech Lukas Bauer (2. w PŚ - przyp. red.) i Norweg Eldar Roenning (20. w PŚ - przyp. red.). W zawodach mieli wziąć udział również dwaj Polacy - Janusz Krężelok i Maciej Kreczmer. Wystartował jednak tylko ten pierwszy.

Od samego początku bardzo dobrze spisywał się faworyt biegu, Lukas Bauer, który po przebiegnięciu 5 km wyprzedzał o 9,1 sek. Rosjanina Aleksandra Kuzniecowa, o 11,6 Estończyka Andrusa Veerpalu, o 16,6 innego Rosjanina - Sergieja Nowikowa i o 18,8 Eldara Roenninga. Janusz Krężelok z kolei na tym etapie biegu był dopiero 29. i tracił do lidera już 42,5 sek.

Po 2/3 dystansu na prowadzeniu wciąż był Lukas Bauer, który sukcesywnie powiększał przewagę nad rywalami. Niespełna dwadzieścia sekund wolniej biegł od niego tylko Andrus Veerpalu (+19,6), a ponad pół minuty tracili: Aleksander Kuzniecow (+33,4), Sergiej Nowikow (+35,1) i miejscowy Jaak Mae (37,7). Eldar Roenning spadł natomiast na miejsce szóste (+41,8), a Janusz Krężelok na trzydzieste drugie (+1.39,7).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.