31014 miejsce

Lukas Rosol odpadł z turnieju. Polacy również...

Tym razem pogoda dopisała i na kortach SKT zostały rozegrane wszystkie zaplanowane mecze turnieju BNP Paribas Polish Open. Nie obyło się bez niespodzianek...

Marcin Gawron / Fot. Greta SchonknechtLukas Rosol / Fot. Greta SchonknechtPierwszy mecz na korcie centralnym rozegrali polski kwalifikant Maciej Smoła i Włoch Simone Bolelli- turniejowa siódemka. Bez szans był nasz reprezentat, który szybko przegrał 1:6/1:6. Podobny wynik, choć w innej konfiguracji, uzyskał Robert Godlewski, który przegrał z Francuzem Stephanem Robertem [3] 2:6/0:6. O cztery gemy więcej od swoich kolegów ugrał Dawid Celt z Hiszpanem Ivanem Navarro, przegrywając 2:6/6:4.

Bardzo dobry mecz rozegrał Grzegorz Panfil grający w turnieju dzięki „dzikiej karcie”. Podczas meczu z Francuzem Marcem Gicquelem [6] pokazał waleczną postawę. Zaczął bardzo dobrze wygrywając pierwszego seta 6:2. Dobrze serwował, kontrolował uderzenia i bez cienia strachu wychodził do piłek. W drugim secie Francuz zmobilizował się i wygrał seta do czterech. O zwycięstwie zadecydowała trzecia partia, w której Panfil bardzo dzielnie walczył i doprowadził do piłki meczowej przy stanie 6:5. Niestety wygrały nerwy.

Francuz bronił się świetnie i doprowadził do tie-breaka, którego wygrał kończąc mecz na swoja korzyść 2:6/6:4/7:6. Pomimo porażki polski tenisista był zadowolony z pojedynku. Grał według ustalonej wcześniej taktyki z trenerem- agresywnie, odważnie. Optymistycznie dodaje, że w przyszłości będzie jeszcze lepiej. Gratulujemy postawy!

BNP Paribas Polish Open 2011 / Fot. Greta SchonknechtBratobójczy mecz pomiędzy Jerzym Janowiczem a Marcinem Gawronem z „dziką kartą” wydawał się przesądzony. Nic bardziej mylnego. W dwu setowym pojedynku lepszy okazał się Gawron, który ten sezon ma bardzo dobry i udowodnił to wygrywając z Janowiczem 7:6(2)/6:4. W meczu było sporo równowag, co tworzyło niesamowite napięcie, świetnych wymian przy siatce, nagradzanych gromkimi brawami, ale także nerwowości i błędów. Bardziej jednak równym graczem okazał się Gawron i to ona zagra w drugiej rundzie z Belgiem Stevem Darcisem [5].

Także Michał Przysiężny nie dał rady rozstawionemu z dwójką Włochowi Flavio Cippoli. Chociaż mecz był bardzo wyrównany nasz zawodnik przegrał go w dwóch setach 6(4):7/5:7.

Największą sensacją był Lukas Rosol - turniejowa jedynka - który został wyeliminowany
w pierwszej rundzie przez Serba Nikolę Cirica. Czech przegrał w trzech setach 7:6(5)/5:7/7:6(1). Wściekły po nieudanych wymianach rzucał rakietą , nic jednak nie mógł wskórać przy bardziej precyzyjnie zagrywanych piłkach Serba. W drugiej rundzie Ciric spotka się z Włochem Alessio Di Mauro.

Dzisiaj jest ostatni mecz pierwszej rundy, także z udziałem naszego reprezentanta: Piotr Gadomski - Jesse Huta Galung (Holandia).

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!