Facebook Google+ Twitter

Łukasik przed szansą zdobycia trzech tytułów mistrzowskich w jednej walce

Polska mistrzyni świata w boksie zawodowym stanie przed szansą zapisania się na kartach historii kobiecej odmiany szermierki na pięści. Mowa o Karolinie Łukasik, która dostąpi zaszczytu walki aż o trzy prestiżowe pasy mistrzowskie jednocześnie.

Obecnie Polka posiada tytuł federacji WIBF (Womens International Boxing Federation) kategorii junior średniej. Najbliższa potyczka da jej szansę sięgnięcia po dwa kolejne, bardziej znaczące trofea, organizacji WBC i WBA. Tym samym zawodniczka, która za niespełna dwa miesiące zejdzie z ringu w glorii chwały zunifikuje pasy w wadze do 69,85 kg.

Tytułów dwóch prestiżowych federacji (World Boxing Council oraz World Boxing Association) bronić będzie reprezentantka Trynidadu i Tobago Jiselle Salandy, niepokonana pięściarka walcząca głównie na terenie swojego kraju. Starcie z Polką będzie jej pierwszą wizytą na starym kontynencie i zarazem najtrudniejszym wyzwaniem w dotychczasowej karierze. Czarnoskóra zawodniczka ma 20 lat (5 lat młodsza od warszawianki - przyp. red.) i jest 14 cm niższa od rywalki. Do tej pory Salandy stoczyła czternaście walk, z których sześć wygrała przed czasem.

Dla Łukasik będzie to zaledwie ósmy zawodowy pojedynek. Jeśli Polka wyszłaby z tej potyczki obronną ręką odniosłaby jeden z większych sukcesów w historii polskiego boksu zawodowego. Mimo że kobiecy boks zawodowy rządzi się nieco innymi prawami, to możliwość walki o tak wysoką stawkę i z tak rutynowaną zawodniczką budzi szacunek. Zdobycie pasa WIBF sprawiło, że Karolina dołączyła do takich ikon kobiecego boksu jak Iwona Guzowska, czy Agnieszka Rylik. Ewentualna wygrana z Jiselle sprawi, że Łukasik odniesie sukces przewyższający ten, które odniosły obie wspomniane pięściarki. Do tej pory bowiem nikomu z Polaków nie udało się zunifikować pasów mistrzowskich (Dariusz Michalczewski w chwili zdobycia pasów w wadze półciężkiej reprezentował Niemcy - przyp.red.).

Gala o której mowa odbędzie sie w Dusseldorfie 7 września w hali Burg-Wachter Castello. W tym momencie należy zaapelować do Polonii w Niemczech, by wsparła Karolinę gorącym dopingiem, który doprowadzi ją do życiowego sukcesu. Pozostaje również wierzyć, że omawiany bokserski wieczór pokaże jedna z polskich stacji telewizyjnych, tak by kibice znad Wisły mieli szansę być świadkami tak ważnego wydarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.