Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13105 miejsce

Łukasz Jurkowski spotkał się z gimnazjalistami w Legionowie

29 marca 2011 roku w sali widowiskowej Ratusza w Legionowie odbyło się spotkanie gimnazjalistów z tego miasta z byłym zawodnikiem MMA i wybitnym polskim sportowcem, Łukaszem "Jurasem" Jurkowskim.

Agnieszka Łuniewicz-Stępień,uczniowie z Powiatowego Zespołu i Placówek Specjalnych w Legionowie na spotkaniu z Łukaszem "Jurasem"Jurkowskim / Fot. Jerzy JastrzębskiSpotkanie odbyło się w ramach rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

- Nasi gimnazjaliści z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie wzięli udział w tym spotkaniu, gdyż tak jak inni młodzi ludzie, poszukują wzorów osobowych, które posłużą im do kształtowania życia. Miło jest spotkać się z osobą znaną. Posłuchać, co ma do powiedzenia. Wysłuchać rad. - powiedziała Agnieszka Łuniewicz-Stępień nauczycielka z tej szkoły.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyMistrz z wielkim żarem opowiadał o sporcie. Zachęcał do uprawiania wybranej dziedziny. Podawał przykłady pozytywnego wpływu uprawiania sportu, na zmianę stylu życia, a nawet przemianę duchową, zmianę postaw w stosunku do otaczającego świata. To, że mówił o sobie i swoim życiu stworzyło szczególną więź między nim, a słuchaczami. Na sali wyraźnie czuć było pozytywne emocje. Prowadzący porwał swoją opowieścią młodych ludzi. Dawał recepty jak realizować życiowe cele. Mówił, co jest ważne przy ich wyborze. Co należy robić, aby życie Gimnazjaliści i Mistrz / Fot. Jerzy Jastrzębskibyło naprawdę interesujące. Słowa Mistrza pobudziły wyobraźnie młodych słuchaczy, a efektem tego były dziesiątki pytań płynących w kierunku prowadzącego.

-Spotkanie odniosło oczekiwany skutek. Młodzi ludzie zaczną być może zastanawiać nad sobą. Stąd też krok do oceny swojego życia, dokonania w nim przewartościowań, dokonania wyborów" - dodała Agnieszka Łuniewicz-Stępień.

Nauczyciele i organizatorzy spotkania podchodzą bardzo realnie do tego wydarzenia. Przygotowanie do obrony przed atakiem / Fot. Jerzy JastrzębskiWychowanie to ciągły wieloletni proces, a nie jednorazowa akcja. Dobrze, że w tym wysiłku wychowania następnych pokoleń zaczynają rodziców i nauczycieli wspierać gwiazdy sportu, kina, telewizji. W dzisiejszych czasach kreuje się zbyt wielu negatywnych idoli dla młodego pokolenia. Dla równowagi trzeba prezentować prawdziwych pozytywnych bohaterów na miarę czasów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.