Facebook Google+ Twitter

Łukasz Konieczko przedstawia "Realność obrazu" w Galerii Zamojskiej

Niezwykła i intrygująca jest to wystawa. Szereg ogromnych, wielobocznych obrazów o prostej fakturze, tworzy zadziwiającą perspektywę i wciąga widza w przestrzenną głębię. Autor zatytułował cykl "Realność obrazu" i tytuł ten znakomicie oddaje, to co przeżywamy.

Łukasz Konieczko - z cyklu "Realność obrazu" / Fot. Tadeusz KowalskiŁukasz Konieczko, rodowity krakowianin, rocznik 1964, jest obecnie prorektorem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i pracę ze studentami znakomicie łączy z własną artystyczną twórczością.

Łukasz Konieczko / Fot. Tadeusz KowalskiNa wernisażu w BWA-Galerii Zamojskiej, jak zwykle stawiło się liczne grono miłośników sztuki, przyjaciół i kolegów artysty. Otwierając wystawę, Jerzy Tyburski - dyrektor zamojskiej galerii, podkreślał jej niezwykłość i prostotę zarazem oraz wciągającą wizję przestrzeni.

Łukasz Konieczko (w środku) w rozmowie z uczestnikami wernisażu. Z lewej: dyrektor Galerii Zamojskiej - Jerzy Tyburski / Fot. Tadeusz KowalskiW katalogu towarzyszącym wystawie, przeczytać możemy recenzje Stanisława Wiśniewskiego, Marii Zientary oraz Adama Wsiołkowskiego, który Łukasza Konieczko nazywa "zaklinaczem przestrzeni" i mówi o nim tak: "Fascynujące jest to, że wrażenie przestrzenności płaskiego obiektu, autor osiąga niezwykle prostymi środkami wyrazu, całkowicie odległymi od jakichkolwiek figuratywnych skojarzeń".

 / Fot. Tadeusz KowalskiNatomiast artysta o swoim malarstwie mówi tak: "przeczucie możliwości i świadomość ograniczeń - to chyba najważniejsze punkty odniesienia (...) znalezienie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: po co i dlaczego? - w twórczości artystycznej - jest równie trudne jak podanie precyzyjnej, a zarazem uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, po co żyjemy".

Myślę, że w tej przedświątecznej "bieganinie" między pracą, sklepem a kuchnią, warto znaleźć choćby godzinę, by oddać się niezwykłej aurze obrazów Łukasza. Wystawa czynna będzie do 8 stycznia 2012 roku.
 / Fot. Tadeusz KowalskiŁukasz Konieczko - z cyklu "Realność obrazu" / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.