Łukasz Kubot przegrywa w 1. rundzie US Open

Krzysztof Baraniak
Łukasz Kubot uległ w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open na kortach twardych w Nowym Jorku Hiszpanowi Guillermo Garcii-Lopezowi 3:6, 2:6, 6:7 (4:7).

Kubot od początku spotkania prezentował się znacznie gorzej od swojego rywala, czego efektem były łatwo przegrane dwa pierwsze sety. Diametralny zwrot akcji wydarzyć się mógł w trzeciej partii, gdy przy stanie 4:4 nasz tenisista przełamał serwis Hiszpana. Nie potrafił utrzymać jednak swojego podania i Garcia-Lopez zdołał doprowadzić do tie-breaka, którego wygrał 7:4.

Przypomnijmy, że wcześniej z US Open po zaciętym boju z Albertem Montanesem pożegnał się Michał Przysiężny. W turnieju singlowym mężczyzn nie pozostał już zatem żaden z dwóch Polaków.

Bieżące wydarzenia na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku oraz wyniki zakończonych meczów znaleźć można na oficjalnej stronie US Open

Przegranego spotkania Przysiężnego
Zwycięskich pojedynków sióstr Radwańskich

Tak relacjonowaliśmy spotkanie Kubota na żywo:

3:6, 2:6, 6:7 Koniec. Garcia-Lopez nie pozostawia rywalowi złudzeń, wygrywając tie-breaka 7:4 i cały mecz 3:0 w setach. Kubot żegna się z US Open już w pierwszej rundzie

3:6, 2:6, 6:6 O zwycięstwie w trzecim secie zadecyduje tie-break

Na innych kortach: Querrey prowadzi 2:1 w setach i 3:1 w czwartej partii z Klahnem, Granollers wygrał seta z Seppim. Rozpoczęło się spotkanie Murray-Lacko

3:6, 2:6, 5:5 Kubot miał dwie piłki setowe, ale Garcia-Lopez obronił ostatecznie gema

3:6, 2:6, 5:4 Niestety, rozzłoszczony Hiszpan wygrywa przy serwisie Kubota do 15, odrabiając straty

3:6, 2:6, 5:3 Kubot przełamuje rywala do 30! Polak blisko wygrania seta

Na innych kortach: Marion Bartoli już w pierwszym gemie przełamała Virginie Razzano, zaś Hanescu za chwilę zakończyć powinien w trzech setach mecz z Berlocqem

3:6, 2:6, 4:3 Było niebezpiecznie. Polak obronił jednak break-pointy i utrzymał własne podanie

3:6, 2:6, 3:3 Łeb w łeb. Kto pierwszy przełamie rywala, znacznie przybliży się do wygrania trzeciego seta. Kubot wreszcie poprawił serwis

Na innych kortach: Rozpoczął się ciekawie zapowiadający się pojedynek Michaela Llodry z Tomasem Berdychem. Dustin Brown wygrał tie-breaka i prowadzi z Hidalgo 6:4, 7:6

3:6, 2:6, 2:2 Obaj tenisiści utrzymują swoje serwisy. W liczbie zaserwowanych asów Garcia-Lopez prowadzi 6:2

3:6, 2:6, 1:1 W trzecim secie polsko-hiszpańskiego pojedynku na razie bez przełamania. Czy Łukasza Kubota stać na odwrócenie losów rywalizacji?

Na innych kortach: Luczak wygrał tie-breaka w pierwszym secie ze Stakhovskim, Almagro drugiego seta ze Starace (6:4, 4:6), a Seppi z Granollersem (6:2, 7:5)

3:6, 2:6 Niesamowite. Polak prowadził przy serwisie rywala już 40:0, by przegrać pięć punktów z rzędu, gema i tym samym całego seta

Na innych kortach: Ivanović zmiażdżyła Zheng 6:3, 6:0. Za chwilę na Arthur Ashe pojawi się Andy Murray, który na początek turnieju zagra z Lacko Lukasem. Bradley Klahn wygrał drugiego seta i wyrównał stan meczu z Samem Querrey'em

3:6, 1:5 Bez zaskoczenia. Łyk statystyk: 3 podwójne błędy serwisowe i 3 niewymuszone błędy w wykonaniu Kubota, po 0 na koncie Garcii-Lopeza

Na innych kortach: Azarenka skreczowała w meczu z Dulko. Tym samym Białorusinka stawiana w gronie faworytek do sukcesu wśród kobiet odpada już w drugiej rundzie

3:6, 1:4 Polak wreszcie wygrywa własne podanie. Losy drugiej partii są jednak chyba przesądzone

3:6, 0:4 Jednostronny mecz na korcie 12. Jeśli Kubot nie zdobędzie się na wielki zryw w trzecim secie, szybko zakończy swój udział w turnieju

Na innych kortach: Na Arthur Ashe Stadium, głównej arenie US Open, Serbka Ivanovic pewnie zmierza po zwycięstwo nad Zheng (6:3, 4:0), Rumun Victor Hanescu pewnie kontroluje mecz z Carlosem Berlocqem

3:6, 0:3 I kolejne przełamanie na korzyść Garcii-Lopeza. Kubot wydaje się być kompletnie zrezygnowany...

3:6, 0:2 Podczas gdy Polak serwuje dziś bardzo słabo, Hiszpan wyraźnie rozgrzewa się w polu zagrywki. Ma już na koncie cztery asy i naszemu zawodnikowi ciężko będzie odzyskać przełamanie

3:6, 0:1 Kubot fatalnie rozpoczyna drugiego seta od przegrania swojego gemu serwisowego

Na innych kortach: Portito Starace wygrał pierwszego seta 6:4 z rozstawionym o wiele wyżej Nicolasem Almagro, specjalistą od kortów ziemnych, któremu gra na nawierzchni twardej zdecydowanie nie służy

3:6 Hiszpan bez problemów utrzymuje swoje podanie i wygrywa seta

Na innych kortach: Reprezentant gospodarzy Ryan Harrison pokonał w pierwszym secie doświadczonego Ivana Ljubicicia 6:3, a Ana Ivanovic w takim samym stosunku Chinkę Jie Zheng

2:5 Garcia-Lopez serwuje coraz pewniej i wygrywa siódmego gema do zera

Na innych kortach: Querrey wygrał pierwszego seta z Klahnem, Dustin Brown z Rubenem Ramirezem-Hidalgo, a Andreas Seppi z Marcelem Granollersem

2:4 Hiszpan najpierw utrzymał swój serwis, a chwilę później miał trzy break-pointy przy podaniu Kubota, jednak nasz tenisista zdołał przedłużyć jeszcze nadzieje w tej partii

1:3 Niestety, Garcia-Lopez przełamuje Polaka do 40 i jest bliżej zwycięstwa w pierwszym secie

Na innych kortach: Sam Querrey przełamał Bradley'a Klahna, a Gisela Dulko niespodziewanie jedną z faworytek, Victorię Azarenkę

1:1 Rywal miał już trzy piłki na przełamanie, ale Kubot wygrał pięć punktów z rzędu i gema

0:1 Garcia-Lopez wygrywa własne podanie i obejmuje prowadzenie

Mecz na korcie 12 rozpoczęty. Jako pierwszy serwuje Hiszpan.