Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24492 miejsce

Łukasz Orbitowski zdobył Paszport Polityki. Twórcy gry "Wiedźmin" otrzymali tytuł Kreatora Kultury

Łukasz Orbitowski otrzymał Paszport Polityki w kategorii Literatura. Tytuł Kreatora Kultury otrzymali twórcy gry "Wiedźmin".

 / Fot. Grzegorz Jakubowski/Polska PressTegoroczne Paszporty "Polityki" zostały wręczone w sześciu kategoriach, spośród których nagrodę literacką otrzymał Łukasz Orbitowski, autor powieści grozy i fantasy. Wyróżnienie za osiągnięcia na polu teatralnym zostało przyznane Ewelinie Marciniak, reżyserce oprotestowanego przez m.in. ministra kultury spektaklu "Śmierć i dziewczyna" z uczestnictwem aktorów porno wg prozy Elfriede Jelinek.

W kategorii film uhonorowano Magnusa von Horna, scenarzystę oraz reżysera debiutującego w tej roli filmem "Intruz". W kategoriach muzyka popularna i muzyka poważna nagrody otrzymali odpowiednio Kuba Ziołek, związany z projektami takimi jak Ed Wood czy Alameda Trio, oraz Marcin Świątkiewicz, jeden z najwybitniejszych klawesynistów młodego pokolenia. W ramach kategorii sztuki wizualne nagrodzono Tymoteusza Borowskiego, malarza oraz fotografa.

Organizatorzy przyznali również nagrodę specjalną Kreatora Kultury, która powędrowała do CD Projekt Red, twórcy doskonale przyjętej w Polsce i na świecie gry komputerowej "Wiedźmin".

Magdalena Nałęcz (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.