Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1415 miejsce

Łukasz Sobolewski - "Miłość od pierwszych wejrzeń". Wywiad dla W24

Łukasz Sobolewski opowiedział mi o tym, jak pracuje mu się w telewizji. Porozmawialiśmy też o piłce nożnej, muzyce i pisanej przez Łukasza książce. Zapraszam do przeczytania wywiadu z dziennikarzem Łukaszem Sobolewskim.

Justyna Borowiecka: Prowadzisz w TVR program "Agro Flash" i "Sumę Tygodnia". Opowiedz, jak Ci się przy nich pracuje i zareklamuj, dlaczego warto obejrzeć te programy?
Łukasz Sobolewski: - Praca przy obu tych produkcjach to oceany wyzwań. "Agro Flash" to program informacyjny inny niż wszystkie, w telewizji jakiej jeszcze na naszym rynku nie było! Celowo omijamy wielką politykę, międzynarodowe afery i dramatyczne sceny. Jestem przekonany, że widzowie są już znudzeni kłótniami Kaczyńskiego z Tuskiem, z których nic nie wynika. Zamiast tego, informujemy widza o tym, co naprawdę ważne, a często skryte tuż za miedzą. Koncentrujemy się na tym wszystkim, co jest bliskie mieszkańcom wsi i małych miasteczek. Radzimy i podpowiadamy. W programie nie zabraknie relacji z najważniejszych imprez branżowych, konferencji urzędów i ministerstw czy z posiedzeń komisji sejmowych i senackich. Podpowiadamy też jak sięgnąć po dotacje i dopłaty. Nasi widzowie mogą również liczyć na dużą porcję informacji z różnych regionów Polski.

Suma Tygodnia to kolejny mój telewizyjny autorski projekt, pierwszy, który realizuję dla Telewizji TVR. Jest to publicystyczne podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia, gdzie wraz z zaproszonymi gośćmi, komentujemy ostatnich siedem dni i akcentujemy najistotniejsze wydarzenia. Do studia zapraszam ekonomistów, polityków, urzędników administracji rządowej i samorządowej, działaczy organizacji pozarządowych oraz dziennikarzy. Całość urozmaica przegląd aktualnych wydań magazynów rolniczych, sonda dla widzów z nagrodami oraz satyryczny komentarz rysunkowy Szczepana Sadurskiego. Szykuję już kolejne niespodzianki dla naszych widzów, ale to na razie tajemnica...

W "Sumie Tygodnia" ciekawy jest też komentarz rysunkowy satyryka Szczepana Sadurskiego. A jak Ty podchodzisz do tego typy wypowiedzi, komentarzy?
- Dystans do nas samych i poczucie humoru - tego nam wszystkim trochę brakuje w tej strefie klimatycznej. Dlatego, kiedy opracowywałem scenariusz Sumy Tygodnia, jednym z pierwszych pomysłów było umiejscowienie w poważnym programie publicystycznym, pierwiastka humorystycznego. Poza tym Szczepan Sadurski to ścisła czołówka w kategorii najlepszy polski rysownik satyryczny, współpraca z nim jest więc prawdziwą przyjemnością!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Alicja
  • Alicja
  • 28.03.2011 19:21

Bardzo fajnie Ci Justynko wyszedł ten wywiad :) Interesujące pytania i rownei ciekawe odpowiedzi :) Pozdrowienia. Alicja

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamil Jankovski
  • Kamil Jankovski
  • 07.02.2011 14:07

Extra, szkoda tylko ze bez zdjecia :]...ale wywiad bardzo fajny!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Max Łagodziński
  • Max Łagodziński
  • 04.02.2011 18:54

super wywiad! uwielbiam Justyno Twoje wywiady!! :) pOzdr i powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.