21487 miejsce

Łukasz Wójcik najlepszym pilotem szybowców w Polsce

Kutnowski pilot szybowcowy Łukasz Wójcik zdobył pierwsze miejsce w Szybowcowym Grand Prix Polski. Zawody odbyły się na terenie Beskidu Żywieckiego - Górze Żar. Podczas zawodów Łukasz pokonał mistrza świata, Sebastiana Kawę i mistrza Europy Tomasza Rubaja

Łukasz Wójcik - Mistrz Polski. / Fot. Biuro Promocji i Rozwoju Miasta Kutno Zawody Szybowcowego Grand Prix odbywały się w Polsce po raz pierwszy. Udział wzięło 19 pilotów z całej Polski, którzy codziennie musieli oblecieć jednakową trasę od 200 do 300 kilometrów. Zawodnicy jednocześnie ruszają na trasę wiodącą przez wyznaczone punkty zwrotne i lecą bez silnika, wykorzystując jedynie siły natury. Loty odbywały się nad górskimi masywami Polski, Słowacji oraz Czech.

Szybowiec Łukasz przed wylotem.  / Fot. Biuro Promocji i Rozwoju Miasta Kutno
Łukasz Wójcik był jednym z najmłodszych zawodników startujących w Grand Prix Polski. Wójcik potrafił pokonać dużo bardziej doświadczonych pilotów; w 2006 roku zdobył 7 miejsce w Mistrzostwach Świata we Francji. Lot Wójcika z góry. / Fot. Biuro Promocji i Rozwoju Miasta Kutno