Łukasz Wójcik znów przyleciał ze złotem

Kutnowski pilot szybowcowy, Łukasz Wójcik zdobył pierwsze miejsce w Międzynarodowych Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie Standard. Odbyły się one na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

Łukasz Wójcik zdobył złoty medal.  / Fot. Biuro Promocji i Rozwoju Miasta Kutno Rywalizacja w Zielonej Górze trwała osiem dni. Rozegrano sześć konkurencji, podczas których piloci przelecieli 80 tysięcy kilometrów. Trasy, które mieli do pokonania, mierzyły od 200 do 450 kilometrów. Oblatywali je ze średnią prędkością 130km/h. W zawodach brało udział 49 pilotów z Polski i zagranicy.

Łukasz Wójcik podczas lotu po złoty medal.  / Fot. Biuro Promocji i Rozwoju Miasta Kutno Kutnianin dowiódł, że jest w tym roku w bardzo wysokiej formie. Również dzięki temu zwycięstwu Łukasz zapewnił sobie miejsce w reprezentacji na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w klasie Standard.

W ślady Wójcika poszedł jego brat, Kamil, który zajął w tych zawodach siódme miejsce.