Facebook Google+ Twitter

Łukaszenka: Białoruś to silne i szanowane na świecie państwo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-23 11:58

Wszystkie programy państwowej telewizji i radia na Białorusi transmitowały orędzie prezydent Aleksander Łukaszenka do narodu.

Prezydent powiedział, że w ostatnich latach Białorusi udało się osiągnąć silną pozycję ekonomiczną i stać się państwem szanowanym w całym świecie. Zaznaczył, że w najbliższym czasie Białorusinów czekają trudne czasy ze względu na światowy kryzys ekonomiczny i wszyscy jak jedna rodzina muszą przeciwstawić się jego skutkom.

Winą za kryzysową sytuację obciążył Stany Zjednoczone. Wyraził przekonanie, że dzięki konsekwentnej polityce białoruskich władz udało się uniknąć najgorszego.

Aleksander Łukaszenka zaznaczył, że Białoruś poszła inną drogą niż większość krajów: "Nie zwalniamy ludzi z pracy, nie likwidujemy przedsiębiorstw, jeśli trzeba będziemy pracować 24 godziny na dobę, żeby uchronić państwo od najgorszych skutków kryzysu. Jeśli komuś nie chce się pracować, niech odejdzie" - powiedział białoruski prezydent, kierując te słowa między innymi do funkcjonariuszy państwowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.