Facebook Google+ Twitter

Łukaszenka: Białoruska gospodarka bezkonkurencyjna dla rosyjskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-24 15:13

Aleksander Łukaszenka twierdzi, że białoruska gospodarka w porównaniu z rosyjską jest bezkonkurencyjna. Prezydent Białorusi tłumaczy w ten sposób wszystkie konflikty gospodarcze, do których dochodzi między Mińskiem a Moskwą.

Rozmawiając z dziennikarzami na konferencji prasowej w Mińsku, Łukaszenka zapewniał, że doskonała sytuacja białoruskiej gospodarki to wynik reform, które zostały przeprowadzone w ostatnim czasie.

Według białoruskiego prezydenta, rosyjscy biznesmeni, którzy boją się konkurencji, "biegną do premiera Putina i żalą się, że Łukaszenka dotuje produkcję i sprzedaje towary po zaniżonych cenach".

"Problem w tym, że w Rosji nie wytrzymują konkurencji z systemem gospodarczym, który funkcjonuje na Białorusi" - twierdzi Aleksander Łukaszenka. Nazwał on "głupimi i bezpodstawnymi" twierdzenia rosyjskich polityków i dziennikarzy o zmianie kursu Białorusi z Moskwy na Brukselę.

Białoruski prezydent twierdzi, że nie zmieniał orientacji w polityce międzynarodowej i chce współpracować z każdym - ale tylko wtedy, gdy współpraca będzie przynosiła korzyści Białorusinom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.