Facebook Google+ Twitter

Łukaszenka: Fiasko rozmów z Rosją śmiercią polityczną

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-04 09:07

Aleksander Łukaszenka uważa, że wstrzymanie procesów integracji Białorusi z Rosją oznaczałoby dla niego "polityczną śmierć".

Białoruski prezydent spotykając się w Mińsku z delegacją Nadwołżańskiego Okręgu Federalnego zapewnił gości z Rosji, że Moskwa była i pozostanie najpoważniejszym partnerem Mińska.
Powoływał się przy tym na opinie większości Białorusinów, którzy- jego zdaniem -życzą sobie pogłębiania stosunków z Rosją.

Aleksander Łukaszenka chce aby Rosja traktowała Białoruś jak suwerenne państwo i odnosiła się do Białorusinów z szacunkiem.

"Jesteśmy jednym narodem. Niech nasz starszy brat Rosja traktuje nas jak młodszego brata czasem pokrzyczy, ale nigdy nie obrazi i nie odrzuci"- - przekonywał gości z Rosji Łukaszenka.
Białoruski prezydent zapewnił również, że jego kraj nigdy nie odwracał się plecami do Rosji i nie stwarzał problemów Unii Europejskiej ani najbliższym sąsiadom: Polsce, Litwie i Ukrainie.

Łukaszenko uspokoił również rosyjskich urzędników, że jego kontakty z Brukselą nie wpłyną na dotychczasowe relacje Mińska z Moskwą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.