Facebook Google+ Twitter

Łukaszenka i Miedwiediew o bezpieczeństwie Związku Białorusi i Rosji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-29 11:10

Prezydenci Aleksander Łukaszenka i Dmitrij Miedwiediew będą rozmawiać o bezpieczeństwie Związku Białorusi i Rosji. Obaj przywódcy wezmą dziś udział w zakończeniu białorusko-rosyjskich manewrów, które przez prawie dwa tygodnie prowadzone były na terytorium Białorusi.

Białorusko-rosyjskie manewry uznane zostały przez ekspertów za największą tego typu operację wojskową od ponad dziesięciu lat. Wzięło w nich udział dwanaście i pół tysiąca żołnierzy, kilkaset czołgów i samolotów, ciężka artyleria i wojska desantowe.

Znaczna cześć manewrów odbywała się na poligonach niedaleko granic Polski. Ćwiczono między innymi odpieranie ataków ze strony państw NATO oraz tłumienie powstania mniejszości polskiej w Grodnie. Manewry skrytykowała białoruska opozycja twierdząc, że zagrażają one suwerenności Białorusi i naruszają konstytucję.

Przebieg ćwiczeń podsumują dziś prezydenci Białorusi i Rosji. Łukaszenka i Miedwiediew mają również "w cztery oczy" rozmawiać o ważnych kwestiach gospodarczych i finansowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.