Facebook Google+ Twitter

Łukaszenka pojedzie na unijny szczyt do Pragi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-22 18:32

Według niezależnego białoruskiego portalu Karta - 97, Aleksander Łukaszenka pojedzie na unijny szczyt do Pragi. Portal cytuje wypowiedzi szefa białoruskiej dyplomacji Siergieja Martynowa, który przebywa z oficjalną wizytą w Rydze.

Białoruski minister twierdzi, że prezydent Łukaszenka wraz z innymi przywódcami byłych państw Związku Radzieckiego weźmie udział 7 maja w unijnym szczycie inaugurującym projekt Partnerstwa Wschodniego.

Administracja prezydenta ani sam Łukaszenka nie wypowiadają się na ten temat. Białoruskie media cytują europejskich polityków, którzy twierdzą, że nie zamierzają podawać ręki białoruskiemu prezydentowi i nazywają błędem jego zaproszenie do Pragi. W wielu komentarzach podkreślano, że zaproszenie Łukaszenki do Pragi miało być tylko gestem, a sam prezydent powinien zrozumieć, że nie jest mile widziany na europejskich salonach.

Liderzy opozycji twierdzą, że Aleksander Łukaszenka nie rozumie delikatnych gestów europejskiej dyplomacji i wyjazd do Pragi jest dla niego doskonałym sposobem na rozkręcenie machiny propagandowej. Według opozycjonistów, prezydent będzie chciał pokazać Białorusinom, że Unia Europejska posypała głowę popiołem i zrozumiała, iż należy współpracować z białoruskimi władzami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.