Facebook Google+ Twitter

Łukaszenka spotka się z papieżem?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-17 19:23

Według białoruskiej agencji Biełta, w przyszłym tygodniu prezydent Aleksander Łukaszenka może odwiedzić Watykan i spotkać się z papieżem Benedyktem XVI. Byłaby to pierwsza od wielu lat wizyta białoruskiego prezydenta na terytorium Unii Europejskiej.

Szef służb prasowych prezydenta Białorusi Paweł Lekkij przyznał, że przygotowywana jest wizyta Aleksandra Łukaszenki we Włoszech i możliwe, że dojdzie do takiego spotkania. Nie chciał tych informacji komentować rzecznik prasowy białoruskiego episkopatu ksiądz Aleksander Amialczenia.

Niezależny portal Karta-97 powołując się na wypowiedzi włoskiego szefa dyplomacji Franco Frattiniego, pisze, że Łukaszenka odwiedzi Rzym i Watykan i 26 kwietnia spotka się z papieżem Benedyktem XVI.

Białoruski prezydent przez wiele lat miał zakaz wjazdu do krajów Unii Europejskiej. Zdaniem niezależnych komentatorów, zaproszenie Łukaszenki na szczyt do Pragi oraz jego ewentualna wizyta w Watykanie oznaczają radykalne zmiany w stosunkach Białorusi z Europą Zachodnią. Komentatorzy twierdzą, że zasadniczo zmieni się również sytuacja białoruskiej opozycji, której część może zostać zmarginalizowana.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.