Facebook Google+ Twitter

Luki prawne spowodują ograniczenie zwolnień w administracji publicznej

Cięcia w administracji publicznej ominą te urzędy, które wprowadziły u siebie normę ISO 9001: 2009. Zwolnienia unikną m.in. pracownicy KRUS, Ministerstwa Gospodarki i Sprawiedliwości.

siedziba KRUS w Warszawie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kasa_Rolniczego_Ubezpieczenia_Spo%C5%82ecznego_-_Centrala.jpg&filetimestamp=20070521232507Rząd, szukając oszczędności, przygotował projekt ustawy o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych oraz innych, związanych z sektorem finansów publicznych, w latach 2011- 2013. W planach było zwolnienie prawie 30 tyś. urzędników, jednak dzięki lukom prawnym, prawie 10 tyś. z nich utrzyma swoje stanowiska.

Na piątkowym posiedzeniu sejmu posłowie PSL i opozycji przegłosowali poprawkę, która miałaby chronić kolejnych urzędników przed utratą pracy. Wszyscy członkowie Platformy Obywatelskiej byli temu przeciwni.

Poprawka, zgłoszona przez PSL, miała chronić pracowników instytucji, które wprowadziły u siebie normę zarządzania personelem ISO 9001: 2009 i system przeciwdziałania zagrożeniom korupcyjnym. Głównym celem partii była ochrona urzędników zatrudnionych w KRUS, który zdążył ją wprowadzić w ostatnich miesiącach.

W Polsce wiele firm wprowadza u siebie normę ISO tylko dla zysków finansowych, nie gwarantuje ona jednak ich pracownikom rzeczywistej poprawy warunków pracy, zdumiewający jest też fakt, że posłowie wskazali wyłącznie na normę ISO 9001: 2009, bo urzędy, które posiadają tę z wcześniejszego roku wcale nie muszą być gorzej zarządzane, a ich pracownicy zostaną zwolnieni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Elzbieta Trzeciak -Zawadzka
  • Elzbieta Trzeciak -Zawadzka
  • 07.12.2010 21:54

To zastanawiające,jak 460- osobowy organ ustawodawczy z grupą doradców-ekspertów i prawników może wydać ustawę ,która z góry jest skazana na niepowodzenie bo ma braki. Mój osąd jest prosty na temat posłów ,którzy maja głęboko w nosie jakiekolwiek zmiany na lepsze w naszym kraju . Nie mogę się nadziwić dlaczego jesteśmy tak beznadziejnym narodem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.