Facebook Google+ Twitter

Łuków. Debata nad mapą przestępczości

W sali konferencyjnej starostwa w Łukowie odbyły się konsultacje społeczne dotyczące prac nad mapą zagrożeń. W spotkaniu uczestniczył starosta Janusz Kozioł, komendant powiatowy Policji mł. insp. Andrzej Panasz. Radni miejscy, mieszkańcy.

 / Fot. Archiwum KPP ŁukówPrzedstawiciele instytucji, służb i organizacji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Celem konsultacji zapowiedzianych przez MSWiA jest opracowanie „Mapy bezpieczeństwa i porządku publicznego”, której głównym zadaniem jest skuteczniejsza walka z przestępczością i poprawa bezpieczeństwa w całym kraju.

Mapy zagrożeń powstają w każdym z powiatów. Są one tworzone w oparciu o dane Policji, ale także o informacje zebrane w ramach współpracy z lokalnymi społecznościami.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiMapa bezpieczeństwa to jedna z form wizualizacji stanu bezpieczeństwa, gdzie znajdzie się wykaz zagrożeń dla życia i zdrowia ludzkiego oraz mienia, wykaz zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym z uwzględnieniem rozkładu przestrzennego i czasowego.

- Takie zestawienie pozwala nam na określenie rodzajów zagrożeń w konkretnym terenie: miastach, wsiach, jak i koloniach - stwierdził mł. insp. Andrzej Panasz. - Łatwiej będzie zidentyfikować niebezpieczeństwa i właściwie rozlokować siły i środki.

Niezwykle istotnym zagadnieniem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprawa infrastruktury, budowa ścieżek rowerowych, chodników dla pieszych.

- Dla ułatwienia społecznościom lokalnym dostępu do mapy zagrożeń bezpieczeństwa, dane kwartalne są i będą  / Fot. Archiwum KPP Łukówprezentowane na stronie naszej komendy- podkreślił komendant Panasz.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiNa pytania mieszkańców, przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, osiedli odpowiadali również: naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Łukowie kom. Dariusz Zdanikowski, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego podkom. Jarosław Modrzewski, koordynator programu podkom. Wioletta Józwik.

- Wcześniej podobne spotkania odbyły się w Stoczku Łukowskim, Trzebieszowie i Adamowie - dodał rzecznik prasowy asp. szt. Marcin Józwik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.