Facebook Google+ Twitter

Łuków. Kompromitujące wpadki w pamiątkowym folderze

Materiały promocyjno-informacyjne obliczone na sukces okazały się klapą. Liczne błędy dyskwalifikują produkt Urzędu Miasta w Łukowie. Metoda wytnij-wklej zdecydowanie zawiodła. Zapoznajmy się z zawartością prospektu reklamowego.

 / Fot. Archiwum UM Łuków„Istnienie w Łukowie kasztelanii potwierdzone zostało w 1233 roku. Jednakże w 1241 roku sam Łuków uległ słynnemu najazdowi Tatarów, a w trzy lata później został zupełnie zniszczony przez Jadźwingów (1244)”- czytamy na stronie Urzędu Miasta.

W folderze mowa o „kasztelani” i Jaćwingach.

 / Fot. Archiwum UM Łuków„Do grona łukowskich zabytków należy dawny Konwikt Szaniawski , który wzniesiony został w 1733 roku/ str. 7/”. „ Siedzibą muzeum jest zabytkowy budynek Konwiktu Szaniawskich z 1730 roku”/ str.21/- dop. JK.

„Kościół barokowy- fundacja starosty łukowskiego Erazma Widliny Domaszewskiego.” Poprawnie Widlicy- dop. JK

„ Wychowankami byli m.in. Bronisław Franciszek Trentowski” / Poprawnie Bronisław Ferdynand- dop. JK

 / Fot. Archiwum UM Łuków„ Kościół parafialny Przemienienia Pańskiego wzniesiony w latach 1733-1862”. Poprawnie 1733- 1762- dop. JK

„ Obok kościoła znajdują się budynki, które dawniej stanowiły klasztor oo. Bernardynów, a obecnie mieści się w nich I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki”. W 2012 r. uczniowie I LO przenieśli się do nowego budynku dydaktycznego - dop. JK.

„ Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym oraz Gimnazjum Nr 2 w swoich zasobach użytkują duże, nowoczesne hale sportowe”.

„ W Łukowie działalność w sferze sportu prowadzi wiele jednostek, poczynając od szkół podstawowych, gimnazjalnych, organizacji młodzieżowych, kończąc na stowarzyszeniach”.

 / Fot. Archiwum UM Łuków„ Zadania z zakresu sportu i rekreacji Miasto Łuków realizuje między innymi za pomocą własnej jednostki budżetowej jaką jest Ośrodek Sportu i Rekreacji”.

„Na terenie miasta funkcjonuje boisko wielofunkcyjne, funkcjonują 4 sale gimnastyczne, funkcjonuje pływalnia kryta”.
„ Klub powstał w 1923 roku i może się poszczycić m.in. wyszkoleniem Reprezentanta Polski w piłce nożnej Cezarego Kucharkiego”. Chodzi o Cezarego Kucharskiego- dop. JK.

„ W mieście od 1954 roku działa Łukowski Ośrodek Kultury, który jest organizatorem i współorganizatorem wielu imprez kulturalnych miedzy innymi koncertów, recitali, wystaw, plenerów artystycznych, konkursów, przeglądów, festiwali, a także plenerowych imprez rozrywkowych i rekreacyjnych.

 / Fot. Archiwum UM Łuków Łukowski Ośrodek Kultury jest organizatorem imprez o charakterze lokalnym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim”.
„ OSIR organizuje imprezy sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży i dorosłych mieszkańców Łukowa i powiatu łukowskiego, a także imprezy o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym”.

„ Niektóre z oddziałów łukowskiego szpitala są znane na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim z usług świadczonych na poziomie renomowanych klinik”.

„Nowa odsłona kina to szansa na edukację kulturalną, obcowanie z interesującymi produkcjami filmowymi oraz bliskość gwiazd dużego formatu dla mieszkańców Łukowa i okolic”.

Najwięcej jednak miejsca w folderze poświęcono „ współpracy” i tak:

 / Fot. Archiwum UM Łuków„ Współpraca z miastami partnerskimi ma na celu wszechstronny rozwój, szczególnie w zakresie wymiany doświadczeń samorządowych, wspólnych działań kulturalnych, sportowych i turystycznych. Podstawowym kryterium tej współpracy jest osiągnięcie pozytywnego wpływu na rozwój społeczno-gospodarczy i kulturalny naszego miasta.

Najważniejszym celem partnerstwa miast jest współpraca ludzi niezależnie od formalnych granic państwowych. Miasto Łuków nawiązało współpracę partnerską z trzema miastami europejskimi/.../ Pierwszą umowę o współpracy partnerskiej podpisano 29 lutego 2000 z Torvą z Estonii. Miasta utrzymują partnerskie relacje przede wszystkim w dziedzinie kultury, sportu i edukacji/…/

Kolejnym miastem, z którym utrzymywana jest współpraca w różnych dziedzinach życia społecznego i kulturalnego jest Lazdijai na Litwie. Lazdijaji / błędna pisownia -JK /zamieszkuje obecnie ponad 5 tys. mieszkańców.

Początki współpracy miasta Łuków i Voisins le Bretonneux/ Francja,/ częściej pisane Voisins-le-Bretonneux- dop. JK, sięgają 2001 roku. Podobnie jak w przypadku pozostałych miast partnerskich Łukowa, głównym nurtem współpracy jest wymiana kulturalna, edukacyjna i sportowa. Bardzo dobrze rozwija się współpraca na gruncie sportowym/…/.

Istotnym celem działań obu miast jest doprowadzenie do prywatnych kontaktów między mieszkańcami. Udaje się to dzięki goszczeniu mieszkańców Łukowa przebywających w Viisins przez francuskie rodziny.

Władze miasta nawiązały w 2011 r. kontakt z Honorowym Konsulem Rzeczypospolitej Polskiej w Żytomierzu( Ukraina), który przyczynił się do nawiązania współpracy z dwoma ukraińskimi miastami: Owrucz i Baranówka. W listopadzie 2011 r. Burmistrz Miasta Łuków podpisał deklaracje współpracy, w których władze samorządowe zadeklarowały nawiązanie współpracy w wielu dziedzinach życia społeczno-gospodarczego”.

 / Fot. Archiwum UM Łuków„Dni Łukowa” popularyzują i promują nasze miasto poprzez prezentację dorobku artystycznego i sportowego łukowskich placówek oświatowych oraz jednostek organizacyjnych Miasta Łuków.

„Dni Łukowa” zawsze obfitują w wiele atrakcji i przyciągają tych, którzy szukają wytchnienia od szarej codzienności”.

Tekst i redakcja: Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Łuków.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.