Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5069 miejsce

Łuków. Nowy komendant powiatowy Policji

Insp. Ryszard Szklarz został nowym Komendantem Powiatowym Policji w Łukowie. Zastąpił mł. insp. Andrzeja Panasza, który niedawno przeszedł na emeryturę. Szef łukowskich policjantów od lat biega, jeździ na rowerze. Jest pogodnym człowiekiem.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiUkończył Wydział Politologii UMCS w Lublinie. Pracę w Policji rozpoczął w 1991 roku jako funkcjonariusz pionu prewencji. W kolejnych latach służby zajmował się walką z przestępczością gospodarczą, postępowaniami dochodzeniowo-śledczymi , sprawował funkcję zastępcy komendanta, komendanta Komisariatu Policji w Poniatowej, a następnie komendanta komisariatu IV w Lublinie.

Był komendantem powiatowym Policji w Opolu Lubelskim i Świdniku.

Doświadczony oficer, przełożony uważa, że najważniejszym partnerem są mieszkańcy i samorządy, a kompleksowe i systemowe / Fot. Jerzy Kirzyński działania prewencyjne pozwalają zapobiegać i ograniczać przestępczość, skutecznie ścigać sprawców przestępstw i wykroczeń. Kreować wizerunek Policji jako służby nowoczesnej, otwartej i skutecznej.

- Współpraca z samorządami miejskimi i gminnymi powiatu łukowskiego realizowana jest na wysokim poziomie i jest to zasługa moich poprzedników. Naszym celem jest służyć lokalnej społeczności.

Zapytany o poprawę warunków pracy łukowskich policjantów, uśmiechnął się i odparł, że program standaryzacji zakłada m.in. remont pomieszczeń w 2017 roku. Dodał też, że już w najbliższym czasie służbę podejmie ośmiu policjantów, którzy przebywali na szkoleniu podstawowym.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiKomendant Ryszard Szklarz w rozmowie z dziennikarzami często się uśmiechał i nie ukrywał, że nie potrafi odpowiedzieć na wszystkie pytania, ale zapewnił, że zapoznaje się z załogą, dokumentacją.

- Pilnie się przyglądam, analizuję, wyciągam wnioski. Wiem jakie są oczekiwania społeczeństwa i musimy im sprostać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.