Facebook Google+ Twitter

Łuków. Pogrzeb Wiktora Osika

30 maja w Łukowie odbyły się uroczystości pogrzebowe Wiktora Osika, który zmarł po krótkiej i ciężkiej chorobie. Społecznika, nauczyciela, samorządowca. Posła na Sejm RP III i IV kadencji.

 / Fot. Archiwum W. Osika- Wiktor był przede wszystkim Człowiekiem. Wielkiego formatu. Urzędnikiem o wysokiej kulturze. Szanował ludzi,  / Fot. Archiwum W. Osikabył uprzejmy i życzliwy. Taka dobra dusza - wspominano. – Wspaniały, serdeczny, niezwykle lubiany.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiWiktor Osik ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim/ 1965r. /, prawo na UMCS w Lublinie. Był długoletnim i niezwykle doświadczonym pracownikiem administracji samorządowej; sekretarzem i zastępcą wójta gminy Łuków Kazimiery Goławskiej.

W poselskich ławach zasiadał w latach 1997-2005.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiOjciec dwóch synów. Dziadek Julii i Mateusza.

Od 2011 r. pracował w Urzędzie Gminy w Sokołowie Podlaskim.


 / Fot. Jerzy Kirzyński- „Skończyłem swoją karierę zawodową w samorządzie Gminy Łuków. Zastanawiałem się nad swoją dalszą aktywnością zawodową. Miałem też dylemat, jak pokierować swoim życiem na kolejnym etapie - napisał niedawno na Naszej Klasie.

- Według moich przyjaciół i osób najbliższych dobrze zrobiłem, że nadal będę aktywny w pracy zawodowej. - Jestem wdzięczny osobom, które mi to umożliwiły. Zmieniłem miejsce zamieszkania i miejsce pracy. W moim wieku jest to poważne wyzwanie.

Obecnie pracuję na stanowisku sekretarza Gminy Sokołów Podlaski. Zakładam, że jest to już ostatnia praca w mojej karierze zawodowej. Nie liczy się już awans i pieniądze. Chciałbym pozostawić po sobie dobre wspomnienia”.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiI z sokołowskiej gminy przyjechała do Łukowa, aby towarzyszyć w ostatniej drodze zawsze uśmiechniętego, życzliwego, pomocnego sekretarza Wiktora Osika bardzo duża grupa mieszkańców, pracowników wraz z wójtem Marcinem Pasikiem.

Mieliśmy się spotkać, miał mi opowiedzieć o wyprawie do Indii i na Kubę…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.