Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1990 miejsce

Łuków. Prokuratura nie chce tablicy pamięci na swoim budynku

Dr Piotr Żudrak zwrócił się z prośbą do Prokuratury Okręgowej w Lublinie o wyrażenie zgody na ustanowienie tablicy na budynku Prokuratury Rejonowej w Łukowie, gdzie przed laty przez jakiś czas, mieścił się Urząd Bezpieczeństwa.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiDr Piotr Żudrak z Wrocławia, bratanek zastrzelonego w Hermanowie przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa w październiku 1944 roku, podporucznika Piotra Żudraka, dowódcy w latach 1943-44 V Rejonu AK Wojcieszków Obwodu Łuków,
upomniał się o kpt. Stefana Lemieszka „Alfa”, komendanta WiN Obwodu Łuków, który w listopadzie 1946 r. zginął w starciu z KBW i UB.

- Zafascynowany postacią kpt. Lemieszka powołałem komitet, którego celem jest ustanowienie w Łukowie na ścianie byłej katowni UB tablicy poświęconej ofiarom łukowskiego UB - ujawnił w czasie rozmowy z dziennikarzem „Naszego Dziennika”. Patrz artykuł „Komu przeszkadza tablica pamięci żołnierzy niezłomnych?”

 / Fot. Jerzy KirzyńskiPrawie trzy miesiące czekał na odpowiedź z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

- Na pamięć znam jej treść i muszę przyznać, że nie rozumiem - mówi dr Żudrak. – Nie spodziewałem się takiego stanowiska. Nie poddaję się, walczę dalej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.