Facebook Google+ Twitter

Łuków. Założyli stowarzyszenie, by działać na rzecz rozwoju miasta

Grono ludzi związanych na co dzień z Łukowskim Ośrodkiem Kultury postanowiło rozszerzyć formułę działania na rzecz kulturalnego i gospodarczego rozwoju miasta i regionu.

Postanowili założyć stowarzyszenie, a sypiąca, jak zwykle, pomysłami Maria
Balińska zaproponowała nazwę: Stowarzyszenie Kulturalnych Marzycieli.
Pani Maria , trzeba przyznać, ma dobrą rękę do inicjatyw, ludzi. Dzięki niej od wielu, wielu lat związanej z łukowską kulturą, kilka osób swoje życie zawodowe związało z malarstwem, teatrem.

- Pomysłów mamy mnóstwo, rozpiera nas energia - opowiada prezes Stowarzyszenia Kulturalnych Marzycieli, st. instruktor ŁOK Anna Tymińska. - Z chwilą ogłoszenia konkursów zorientujemy się, jakie projekty możemy wykorzystać na duchowe potrzeby mieszkańców naszego miasta.

Ochronę dóbr kultury, tradycji. Upowszechnianie tradycyjnych oraz nowych form aktywności społeczno-kulturalnej. Myślą o zorganizowaniu przeglądu teatrów ulicznych z udziałem niepełnosprawnych aktorów, międzynarodowym spotkaniu dziecięcych i młodzieżowych zespołów pieśni i tańca itp.

Na czerwiec zaplanowali przegląd orkiestr dętych, mają już wstępne zgłoszenia
zespołów z Mazowsza, Lubelszczyzny, Podlasia oraz Warmii i Mazur. Liczą, że projekt zostanie przyjęty w urzędzie marszałkowskim i otrzymają zielone światło do działania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.