Facebook Google+ Twitter

Łukowianin, Bartek Lada święci triumfy w najlepszym liceum w Polsce

Bartka poznałem na basenie, gdzie codziennie od godz. 6 rano miał zajęcia. Po treningu opowiadał o swoich zainteresowaniach matematyką, językami obcymi. Któregoś dnia wspomniałem mu, że jest w Toruniu szkoła inna od pozostałych.

Występ w teatrzyku szkolnym / Fot. Archiwum B.LadyI stało się. Bartosz Lada do Torunia wyjechał zaraz po ukończeniu nauki w Szkole Podstawowej nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Łukowie.
Sześć lat temu.

Wcześniej, komisji kwalifikacyjnej przedstawił swoje szkolne osiągnięcia, świadectwa, a następnie znakomicie poradził sobie z zadaniami z matematyki, przyrody itp. oraz testem psychologicznym badającym zdolności i potencjał
kandydata. Sprawa okazała się być warta zachodu.

Bartosz Lada znalazł się w grupie 70 proc. uczniów o wyjątkowych zdolnościach, którzy uczęszczają do szkoły w Toruniu.

Pobyt w dużym mieście, nowe relacje z rodzicami, młodszą siostrą to doskonała szkoła życia. Zresztą lekcje, konsultacje, a do tego seminaria, wykłady i ćwiczenia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, rozgrywki sportowe itp. wypełniały i nadal wypełniają bez reszty czas Bartka i jego kolegów. - W szkole, poza olimpiadami, staram się także angażować w różne inne przedsięwzięcia - opowiada o swoim pobycie w najlepszym liceum w Polsce i Najlepszej Szkole Olimpijskiej tegoroczny maturzysta.

W pierwszej klasie liceum pełnił funkcję przewodniczącego samorządu uczniowskiego, od drugiej klasy jest szefem sekcji sportowej, która organizuje wewnątrzszkolne rozgrywki, nagrywa i komentuje mecze oraz prowadzi
stronę internetową. Brał udział w sesjach młodzieżowego parlamentu państw regionu bałtyckiego w Sztokholmie i Kaliningradzie. W Wilnie przewodniczył kilkunastoosobowej, międzynarodowej komisji. Interesuje się piłką nożną. Od dzieciństwa czytał czasopisma z nią związane, obecnie regularnie ogląda mecze, swego czasu był członkiem redakcji internetowego serwisu Soccerlog.net. Lubi słuchać muzyki, grać na komputerze (niemal tylko w gry o tematyce piłkarskiej) i spotykać się ze znajomymi - pomimo braku czasu stara się nie zaniedbywać kontaktów towarzyskich.

- Tak naprawdę nie za bardzo lubię się uczyć, przynajmniej jeśli chodzi o typową „pamięciówkę”. Dużą część wiedzy zdobywam czytając, przeważnie w języku angielskim, niemieckim i francuskim przeróżne książki, gazety ,tygodniki oraz artykuły w Internecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dobrze że istnieją takie szkoły.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gala
  • gala
  • 19.01.2012 18:06

Z przyjemnościa się czyta o takich uczniach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.