Facebook Google+ Twitter

Łukowscy radni stanęli w obronie telewizji Trwam

Nie milkną echa decyzji KRRiT, która nie przyznała o. Rydzykowi miejsca na platformie cyfrowej. Dyskusja zatacza coraz szersze kręgi, wczoraj radni powiatu łukowskiego też domagali się zmiany decyzji.

Radni podjęli uchwałę w której oprotestowali odmowę KRRiT i złożyli wniosek o zweryfikowanie stanowiska. W uzasadnieniu czytamy: "Rada Powiatu Łukowskiego solidaryzuje się z Mieszkańcami naszego powiatu, którzy uważają decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o odmowie dopuszczenia do multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej katolickiej Telewizji Trwam jako niedopuszczalną w państwie demokratycznym, bo krzywdzącą tę część społeczeństwa, która właśnie z tym nadawcą utożsamia się i od tego nadawcy chce otrzymywać interesujące ją bieżące informacje".

Zebrani poparli tym samym stanowisko innych samorządów, w tym Sejmiku Województwa Lubelskiego. Zgodzili się również z oświadczeniem zarządu głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, że eliminowanie Telewizji Trwam z grona nadawców naziemnej telewizji cyfrowej jest zaprzeczeniem fundamentalnych zasad państwa demokratycznego - wolności słowa, pluralizmu poglądów, swobody ich głoszenia i równego dla wszystkich podmiotów dostępu do środków technicznych.

Radni uznali, że działając w trosce o poszanowanie prawa, mają obowiązek
domagać się , w imieniu mieszkańców powiatu łukowskiego, dostępu do niekrępowanej decyzjami administracyjnymi i niecenzurowanej informacji oraz do swobodnego wyboru nadawcy.

Uchwała wysłana zostanie do prezydenta RP, marszałka Sejmu i Senatu RP, KRRiT oraz Fundacji Lux Veritatis. Należy zauważyć, że rajcom miejskim nie udało się wprowadzić wniosku o podjęcie podobnej uchwały nawet do porządku obrad ostatniej sesji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Jerzy Kirzyński.
 • Jerzy Kirzyński.
 • 20.02.2012 09:54

Ty dobrze wiesz (Jerzy Kirzyński Dzisiaj 09:32 ) kto za tym stoi !!!!To są PiSowcy i ci co chcą za nasze publiczne pieniądze postawić pomnik Lecha Kaczyńskiego w Łukowie .Ci sami , którzy witali Kaczyńskich niczym namiestników Boga .Tak traktuje redemptorystów senator Stanisław Kogut .To jest ta sama grupa ludzi nawiedzonych !
--
O takich ludziach jest taki komentarz .
Wczoraj (18 lutego 2012 rok)w telewizji Trwam występował geniusz intelektu senator , wiadomo, z PiS !!Próbowałem słuchać dialogu tego senatora Stanisław Kogut.Był to raczej raczej monolog????Stanisław Kogut autorytatywnie powtarzał wielokrotnie ,że redemptorysta ojciec Tadeusz Rydzyk jest mężem stanu!Wypowiadał peany pochwalne wobec redemptorystów ,że są oni naszymi w Polsce zbawicielami ,i to zesłanymi przez samego Pana Boga!!!!!!Do końca nie wytrwałem , pomimo zmuszania się do słuchania jego wynurzeń i "nadzwyczaj mądrych " ,"odkrywczych prawd objawionych" !Boże chroń nas od takich nawiedzonych prostaków!
Boże wszechmogący chroń nas przed takimi ludźmi, jeśli oczywiście jesteś .Boże wszechmogący widzisz takich ludzi, którzy nam Polsce szkodzą i nie grzmisz!!!Dlaczego?!!
Polska i my Polacy zasługujemy na mądrych przedstawiciel a TY BOŻE NAM ZSYŁASZ MIERNOTY O ZANIKU LUDZKIEGO UMYSŁU ( tak twierdzę na podstawie tego co słuchałem wczoraj w Telewizji Trwam)!!Dlaczego znowu nas Polskę krzywdzisz i nam Polakom zsyłasz takich oszołomów!!
Tych z Łukowa zaliczam do takich samych , którzy są nawiedzeni i ogłupiają :uczciwych , biednych , wierzących w Boga ludzi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Kirzyński
 • Jerzy Kirzyński
 • 20.02.2012 09:32

Ponieważ nie było głosowania imiennego nie można podać kto był "za". Dodam, że za wprowadzeniem tej uchwały do porządku sesji opowiedziało się 12 radnych, jeden był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu. Przewodniczącym rady jest Władysław Marcin Karaś.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ja to ja
 • Ja to ja
 • 17.02.2012 12:06

"– Chciałbym wierzyć, że większość ludzi, którzy podejmują się komentowania jakichś zjawisk w Internecie, robi to z jakiegoś społecznego czy obywatelskiego obowiązku wyrażenia swojej opinii, że ich opinie mają za zadanie poprawić jakoś tą naszą rzeczywistość, wskazać ewentualnie błędy i drogi naprawienia tych błędów. Ja szukam takich komentarzy i do takich, jeśli już mam coś napisać w Internecie, się odnoszę"- powiedział w Katolickim Radiu Podlasie psycholog Grzegorz Bański

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Kirzyński
 • Jerzy Kirzyński
 • 17.02.2012 11:27

autor Dzisiaj 10:51.Moge podpisac sie cudzym Nickiem .Co to jest za portal ,że jest to nagminnie tolerowane

Komentarz został ukrytyrozwiń
autor
 • autor
 • 17.02.2012 11:19

Jerzy Kirzyński Dzisiaj 11:06.Dbaj o swoje prawa wśród takich jak ty Lemingów .Jesteś oszustem i podszywasz się pod Nick innej osoby , która tu na tym portalu jest redaktorem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Kirzyński
 • Jerzy Kirzyński
 • 17.02.2012 11:06

Szanowni Czytelnicy, Komentatorzy- pozwolicie, że sam zadbam o swoje prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
autor
 • autor
 • 17.02.2012 10:51

Jak łatwo jest manipulował ludźmi.Taki łach(Jerzy Kirzyński Dzisiaj 10:27) udaje kogoś innego(podszywa się pod inny , cudzy Nick), mami jeszcze głupszych od siebie Lemingów .Wracaj do swej nory i nie zasmradzaj tego forum .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Kirzyński
 • Jerzy Kirzyński
 • 17.02.2012 10:27

Tak, jestem autorem tego tekstu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@
 • @
 • 17.02.2012 10:15

@Jerzy Kirzyński Dzisiaj 09:51 , teraz piszesz ten Nick na czarno –dlaczego??Daltonista nie jestem.Dlaczego ty piszesz (czy to jesteś faktycznie Jerzy Kirzyński , REPORTER ) ten o 09 ;51 ?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Kirzyński
 • Jerzy Kirzyński
 • 17.02.2012 09:51

Dziennikarze, osoby piszące nie tworzą faktów, lecz zdania, które stają się tekstami prasowymi. Do całości komentarza ustosunkuję się wkrótce. Serdecznie pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.